ראשי / חדשות צרכנות / איך לבחור קורס פסיכומטרי?

איך לבחור קורס פסיכומטרי?

הגיע הזמן, השתחררתם מהצבא, חזרתם מהטיול הגדול שלכם וההורים מתחילים ללחוץ שתגלה מה אתה רוצה לעשות בקריירה שלך. למזלך, כמעט בכל סיטואציה, בשביל שתוכל להתקדם הלאה ולבחור את התחום שבו תרצה לעסוק – תצטרך לעשות לפני הכל מבחן פסיכומטרי ולהתחיל ללמוד לתואר ראשון.

על הפסיכומטרי כולנו כבר שמענו, ולרובנו זיכרונות לא טובים מהמבחן, אך אפשר לעשות את זה גם אחרת. אם תבצעו בחירה מושכלת ותעברו על כל הגורמים בקורס שאליו אתם נרשמים, תוכלו להגיע לקורס שהכי מתאים לכם, ולעבור בקלות את המבחן מכל הבחינות. בנוסף, מדובר בהוצאה כספית בלתי מבוטלת ולהשוואת המחירים יש חשיבות רבה, שכן היצע הקורסים בארץ מגוון מאוד – הן מבחינת התכולות והאיכות והן מבחינת המחירים.

אך בנקודה אחת אין מחלוקת – כדאי להתכונן לבחינה ולהיעזר בקורס מקצועי. מסקרים שנעשו ניתן לראות שתלמידים שניגשו למבחן הפסיכומטרי לאחר קורס מוציאים בממוצע ציון גבוה יותר מתלמידים שלא ניגשו לקורס, והכלים שמדריכים איכותיים יכולים לתת לכם להצלחה, יהיה לכם כמעט בלתי אפשרי לצבור לבד ובלי הדרכה והכוונה. כל מכון לימוד שונה מהאחר בתוכנית הלימוד  אך כולם יתנו לכם חומר מקיף למבחן וכלים מסוימים להתמודדות עם הבחינה ועם הלימודים.

קורסי פסיכומטרי לצרכנים חכמים

החלק המשמעותי ביותר בקורסי פסיכומטרי הוא איכות המדריכים. הם האנשים שאחראים על העברת החומר הלימודי, על הכנת תוכנית לימודים נכונה לבית, ניהול נכון של הזמן שלכם והאווירה בכיתה. ציון פסיכומטרי יכול ליפול או לקום על מדריך פסיכומטרי שלכם. הדרך הטובה ביותר לדעת מה הקורס שהכי מתאים לכם ואיפה תמצאו את המדריך שמתאים לכם היא שילוב בין בדיקה מקיפה של הקורסים השונים באינטרנט, מהם הדרישות שלהם מהמדריכים – כמה שנות ניסיון צריך, האם המדריך העביר כבר קורסים וקיבל חוות דעת חיוביות, וכמובן להשתמש באנשים שעברו את הקורס בעבר בבית הספר שבו אתם מתכוונים ללמוד. אין דבר יותר משכנע מאדם שעבר את הקורס ויכול להמליץ עליו.

פקטורים מרכזיים להשוואה

אורך הקורס: משך הקורס משתנה בין מכוני הלימוד השונים ובין סוגי הקורסים. הקורסים עצמם נעים בין חודשיים לארבעה חודשים, בהתאם לכמות השיעורים השבועית. בדרך כלל כמות השיעורים והיקף הקורס יהיו דומים בין המכונים השונים, אתם תצטרכו להחליט האם תרצו קורס יותר אינטנסיבי או יותר רגוע.

מחיר הקורס: בין הקורסים השונים ובין בתי הספר השונים  קיימים הבדלים במחירים, כאשר קורס בבית ספר בעל שם וניסיון רב שנים והוכחות בשטח יעלה יותר מבית ספר פחות ידוע, ובתחום כל כך חשוב, פעמים רבות שווה לשלם יותר בשביל מותג שאפשר לסמוך עליו ובנוסף – מכוני לימוד גדולים לרוב ישקיעו יותר בחומרי הלימוד ובפיתוח ומחקר של שיטות לימוד אופטימאליות עבור התלמידים.

איפה הקורס? איפה הקורס מתקיים? האם קל להגיע לשם בתחבורה ציבורית או עם אוטו? האם יש חנייה?  זה גם משפיע על מחיר הקורס וגם על הנוחיות שלכם, תבדקו מה הכי מתאים לכם גם בנושא הזה.

אחרי ששקלתם את כל האופציות וקיבלתם את כל המידע הרלוונטי עבורכם תוכלו לבחור את הקורס פסיכומטרי שהכי טוב עבורכם ושיוכל לממש את פוטנציאל הפסיכומטרי שלכם.

בהצלחה.

ראה גם

צילום: fotolia

למה לשים לב ברכישת מיקרוגל?

מהו השלב הראשון ברכישת מיקרוגל? רכישה של כל מכשיר חשמלי ובין היתר של מיקרוגל דורשת ...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>