ראשי / חדשות צרכנות / בחזרה למקורות

בחזרה למקורות

רן יחזקאל הלך ובדק מוצרי יודאיקה ומצא עולם שלם של משמעויות

בעולם בו תרבות הצריכה שוברת שיאים חדשים, כאשר כל מוצר חדש שיוצא לשוק נחטף מהמדפים ללא כל היסוס, נחמד לחזור עשרות אם לא מאות שנים אחורה ולסקור את המוצרים אשר מהווים חלק בלתי נפרד מהמסורת והמורשת היהודית.

אותם חפצי יודאיקה, הם חפצים בעלי משמעות וערך היסטורי שלא ניתן למדוד אותם בכסף או להשוות אותם למוצרים  אחרים שנמצאים  כיום בשוק.  החפצים הדקורטיביים הללו משמרים את המסורת היהודית ארוכת השנים ומציגים אומנות מקומית מיוחדת במינה. בין החפצים ניתן למצוא תשמישי קדושה, מנורות, מזוזות, כלי כסף ייחודיים ומעוצבים ואפילו ספרי  תורה עתיקים. הייחוד של מוצרים אלה ועוד רבים אחרים הוא בכך שהם מחזירים אותנו לשורשים שלנו, מציגים בפנינו את ההיסטוריה שלנו בשיא תפארתה ומעניקים לנו מימד ייחודי של עומק שאינו קיים במוצרי הצריכה של היום. יתרה מכך, הם משמשים כפריטי נוי לכל דבר ומשדרים יוקרה במובן החיובי של המילה.
פריטים אלה יכולים להתאים לבית , למשרד ואף לתצוגה במקומות ראווה. כל מי שיחפוץ לעשות שימוש באחד מאותם פריטים ייחודיים יוכל להתגאות בכך שהוא הבעלים של אותו חפץ ייחודי ויעזור לשמר את המורש היהודית.
הלכתי לבדוק בלוח winwin , אילו אוצרות חבויות בין חפצי היודאיקה השונים והופתעתי לגלות כי מדובר בעולם שלם של היסטוריה, משמעות ויופי נדיר. נכון לרגע כתיבת הטור, מצאתי קרוב ל-840 חפצי יודאיקה שונים ומגוונים אשר פזורים ברחבי הלוח.  כך לדוגמא, מצאתי ספר תורה עתיק בן 300 שנה,  קערת כלולות  עשירה בעיטורים, עשויה נחושת ומצופה בבדיל מהמאה ה-18,  חנוכיה יחידה וייחודית עבודת יד אשר נבנתה במשך 10 שנים ע"י אומן ועוד רבים וטובים. כפי שאתם יכולים להבין, לא מדובר פה בפריטים מן המניין ולכן החזקתם תהווה משמעות רבה עבור מי שיבחר לאמץ אותן לחיקו.
לצד פריטי נוי ותשמישי קדושה שעלותם היא גבוהה במיוחד, דבר שניתן להבין, חיפשתי מספר מציאות שיוכלו להתאים לכל אדם שחפצי יודאיקה מזיזים לו משהו בלב או מרגשים אותו. בין היתר מצאתי גביע קידוש ייחודי מכסף ב-1200 ש"ח, מגדל בשמים עתיק מאוד מכסף סטרלינג שנעשה עבודה מיוחדת ב-1550 ש"ח,  מגילת אסתר על קלף מהודר בכתב ספרדי ב-1900 ש"ח ועוד.

בשורה התחתונה:
מקוריות: לא מדובר במוצרים משוכפלים שעברו פס ייצור כמו שאנחנו רגילים כיום, הכל אותנטי- 5 כוכבים.
ערך מוסף: תשמישי קדושה, כלי כסף ייחודיים, אמנות יהודית עתיקה והרשימה עוד ארוכה- 5 כוכבים.
מחיר: המחירים יחסית גבוהים , וניתן למדוד אותם באלפי שקלים ואף יותר. עדיין, מדובר במוצרים ייחודים , וצריך להתייחס לכך- 4 כוכבים.

לסיכום,  אם אתם מחוברים למורשת היהודית ולאומנות הייחודית שלנו, יש לכם הזדמנות לאמץ אותה אליכם ולרכוש את אחד מהמוצרים יוצאי הדופן הללו. בכך, תוכלו לשמר חלק מהמורשת היהודית ולהעביר אותה לדורות הבאים.

ראה גם

צילום: fotolia

למה לשים לב ברכישת מיקרוגל?

מהו השלב הראשון ברכישת מיקרוגל? רכישה של כל מכשיר חשמלי ובין היתר של מיקרוגל דורשת ...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>