ראשי / חדשות צרכנות / גיטרה לכל דורש

גיטרה לכל דורש


רן יחזקאל הלך ובדק מה הולך בשוק כלי הנגינה ושמע צלילים רבים ומגוונים

בתקופה בה יש מבול של תוכניות ריאליטי כמו כוכב נולד ו-the voice, כאשר כל בני המשפחה והחברים מסתודדים סביב מסך הטלוויזיה ומצפים לשמוע מוזיקה טובה ואיכותית, אפשר לומר באופן שלא משתמע לשתי פנים: העם דורש מוזיקה ובעיקר מוזיקה איכותית.

כל אחד מאיתנו מדמיין את הרגע שבו הוא יגיע לביתו, יפתח את הטלוויזיה או המחשב , יפעיל את המוזיקה שהוא אוהב ויזכה קצת לשלוות נחת. כמו כן , ישנם אנשים שבמקום להאזין למוזיקה,  יוצרים אותה בעצמם.
גילוי נאות, מגיל צעיר רציתי לנגן בגיטרה ואפילו לקחתי כמה שיעורי ניסיון ומאוד נהניתי. תמיד ראיתי בכך פעילות מהנה ורציתי להגשים מעין חלום ילדות שכללה נגינה בלהקה. מוזיקה טובה תמיד נגעה לליבי , ויצירה שלה היוותה מבחינתי תחושה יוצאת מהכלל. ישננם יתרונות רבים לגיטרה: מצד אחד, אפשר לקחת אותה למפגשים חברתיים ולהוסיף המון צבע למפגש ומצד שני אפשר להפליג על כנפי הדמיון ולחשוב על נגינה מקצועית.
אם כך, הגיטרה היא כלי הנגינה הנמכר ביותר מבין המגוון הקיים בשוק. היתרון הגדול שלה היא שהיא מתאימה לכל אירוע ולכל מצב ובעיקר ניתנת לנשיאה בכל מקום.
ג'קסון, טיילור גיבסון ופנדר הם רק חלק קטן אך איכותי  ביותר מתוך  אותו מגוון רחב שמוצע לנו ברשתות לכלי נגינה הקיימות באזורנו.  חלקן של הגיטריות אקוסטיות, חלקן חשמליות וישנן גם גיטריות קלאסיות כאשר כל אחת מהן מותאמת לסגנון האישי של הגיטריסט המצוי. כמו כן, אותן גיטרות מגיעות בשלל הצבעים, הגדלים והצורות המתאימות למאפיינים של חובבי המוזיקה השונים.
לאחר שבדקתי את כל הנתונים הללו, הלכתי לבדוק בלוח winwin , מה ההיצע ומה המחירים של שוק הגיטרות. ראשית, ניתן לראות כי הלוח מציע כ- 310 גיטרות למכירה. בהחלט מדובר בהיצע מכובד ומבדיקה עמוקה יותר ניתן לראות כי מדובר גם בהיצע מגוון במיוחד. לדוגמא, גיטרה אקוסטית Washburn  מוצעת למכירה ב-600 ש"ח בלבד , כמעט מחצית משוויה בשוק. גיטרת  FENDER stratocaster MIM, מוצעת למכירה ב- 1,200 ש"ח, מחיר שווה במיוחד כאשר מדובר באחד מהמותגים הטובים והמוכרים ביותר. גיטרות למרחיקי לכת יעלו כבר אלפי שקלים, לדוגמא,  גיטרה חשמלית Yamaha AES 620 תעלה כבר 2500 ש"ח ולמביני עניין בלבד  גיטרת גיבסון לס פול קאסטום שופ 1956 ריאישיו תעלה 13,500 ש"ח.

שורה תחתונה:

פוזה: אחד הדברים שהכי עושים רושם ומושכים תשומת לב זו נגינה בגיטרה איכותית- 5  כוכבים.
חוויה: כמו שכבר אמרתי קודם לכן, אני משוחד. אין ספק כי מדובר בחוויה מהנה, במיוחד בשעות הפנאי ובאירועים חברתיים- 5 כוכבים.

מחיר: מדובר בטווח מחירים רחב במיוחד  המחירים גבוהים למי שמעוניין בגיטרה חשמלית מקצועית של מותג מוכר, אך מי שזו תהיה הגיטרה הראשונה שלו יכול להשיג מחיר מצויין – 4 כוכבים

לסיכום,  הגיטרה הראשונה תהיה הגיטרה שבעזרתה תלמדו את היסודות שילוו אתכם בהמשך דרכם החובבנית או אפילו המקצועית. היא תשמש עבורכם כזיכרון מתוק שלא תשכחו לעולם ותמיד תהיה הגיטרה שמפיקה את הצלילים הכי טובים שיצא לכם להשמיע.

ראה גם

צילום: fotolia

למה לשים לב ברכישת מיקרוגל?

מהו השלב הראשון ברכישת מיקרוגל? רכישה של כל מכשיר חשמלי ובין היתר של מיקרוגל דורשת ...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>