ראשי / חדשות צרכנות / האם ניתן להגן על הבית שלנו ובאותו זמן לגרום לו להיות מעוצב?

האם ניתן להגן על הבית שלנו ובאותו זמן לגרום לו להיות מעוצב?

המאמר הבא מדבר על היכולות של חלק מהמנעולים כיום המשמשים לא רק להגנה מקסימלית על רכושנו ופרטיותנו אלא גם משמרים את העיצוב התקף בבית וממשיכים באותו הקו.

עיצוב על חשבון ביטחון?

כיום מעצבי מנעולים בעולם לא רק מחפשים דרכים חדשות לגרום למנעול להפוך לחזק יותר או חסין פריצה, אלא מתייעצים גם במעצבי פנים שנותנים עצות שימושיות ומתכננים מנעולים מעוצבים היטב המתאימים לאדריכלים, מעצבי פנים או אנשים פרטיים שמחפשים משהו מעט שונה ויוקרתי מהמנעולים הנפוצים בשוק, שאינם מכווני עיצוב פנים.

ניקח לדוגמא דלתות זכוכית הנועלות את הפטיו שלנו או הפרוזדור. עד כה היו דלתות אלה מוגבלות במעט בשל העיצוב שלהן שנטה בד"כ לקו עדין החושף יותר שטח זכוכית על חשבון מתכת או אלמנטים אחרים ובכך מצמצם מהגנתו של המנעול, שנאלץ לעמוד בתקנים מחמירים ולא תמיד יכול היה להתאים לעיצוב של הדלת.  המצב כיום הוא שמדובר על שילוב מנצח של אסתטיקה בנוסף לשקט הנפשי של הדיירים בבית. מסתבר שהיצרנים הרבים כבר חשבו רבות כיצד יש לעגל את הריבוע הזה.

מנעול חדש נולד

הטכניקה פשוטה מאוד. לרוב מדובר במנעול משיכה שניתן למקם אותו במקומו של מנעול רגיל ואז למשוך כלפי מטה כדי לפתוח אותו. היתרון הגדול הוא שהמנעול אינו ממוקם בדלת אלא מחוץ לה כפריט עיצובי בפני עצמו.

המנגנון עצמו מורכב מ-2 חלקים. חלק ראשון מונח על המשקוף וחלק שני על המסגרת של דלת הזכוכית, לנעילה חזקה ובטוחה, כמנעול שמקבע את הדלת באופן חזק ביותר. יתכן שכמנעול מעוצב מנעול זה הינו יקר יותר אך לאדם שמחפש את האפשרות להתאים מנעולים לדלת, מדובר בפיתרון יעיל ונוח.

גם לחלונות שלנו בבית, שבדרך כלל אינם ממוגנים, ניתן כיום לקבל מנעולים ממגנים הממוקמים מחוץ לחלון בכל מקום שנבחר על גבי המסגרת, והמשמשים כפריט עיצובי הממשיך את הקו שנבחר לחלונות בבית ולמסגרות התוחמות אותם. מנעולים כאלה נחשבים לחזקים מאוד משום שהבריח שלהם תקוע בקו אחד עם הקיר עליו נשען החלון.

משאיר חותם

עם כניסתה של טכנולוגיה חדשה לשוק המנעולים – המנעול הביומטרי – ניתן כעת גם להרגיש בטוחים וגם להקל במגבלות העיצוב הנוקשות. קל מאוד לעצב מנעולים ביומטריים כחפצים המשדרים עוצמה ועדינות של הייטק יחד עם עיצוב מסוגנן ומינימליסטי.

מבחינת ההגנה – כיום ניתן לאחסן טביעת אצבע על גבי המנעול וכן תוכנה עדכנית לקריאת תווי הפנים של העובדים או הדיירים. המנעולים הללו נחשבים לבטוחים ביותר ואף מוכללים כחלק מהעיצוב המותקן בבתים או בחללים של מקומות העבודה, אשר מרביתם שואף לשדר את העוצמה והיוקרה של מקום עבודה מתקדם ונוח.

המאמר בחסות אבי הרשקו –  מנעולן

אתר מפתח הלב בגוגל פלוס

ראה גם

צילום: fotolia

למה לשים לב ברכישת מיקרוגל?

מהו השלב הראשון ברכישת מיקרוגל? רכישה של כל מכשיר חשמלי ובין היתר של מיקרוגל דורשת ...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>