ראשי / חדשות צרכנות / הטרנדים הלוהטים בעולם עיצוב המטבחים לשנת 2013

הטרנדים הלוהטים בעולם עיצוב המטבחים לשנת 2013

בעשור האחרון ניתן לראות תחום עיצוב הפנים של הבית זוכה ליחס רב. דבר זה בא לידי ביטוי על ידי השמת דגש על מגוון סגנונות עיצוב של חללים שונים בבית, ביניהם המטבח. מאמר זה יגולל בפניכם הכל אודות הטרנדים הלוהטים של שנת 2013 בעולם עיצוב מטבחים.

מטבחים מעוצבים- תפקיד המטבח בשנת 2013

אם בעבר אנשים אשר הזמינו מטבחים חדשים לא שמו דגש על ההיבט הסגנוני שלו, אלא על ההיבט הפונקציונאלי. כיום, המצב השתנה וניתן לומר כי כל מטבח המוצע לצרכן חייב לשלב גם את ההיבט הסגנוני עיצובי וגם את ההיבט הפונקציונאלי. המודעות לעובדה כי המטבח אינו "רק" חלל בבית המשמש להכנת ואפייה של תבשילים שונים, אלא מקום המשמש פעמים רבות כמקום מפגש משפחתי בו מנהלים שיחות במקביל לשתיית משקה חם, הפכה לעובדה. ניתן לומר כי כיום העיצוב מטבחים הפשוט והסטנדרטי של המטבח והחללים הסגורים הצרים וארוכים שאפיינו את המטבחים של פעם הוחלפו בחללים פתוחים, צבעים חזקים, שילוב של חומרי גלם שונים, אי באמצע המטבח אשר, אפשרויות אחסון מתקדמות ועוד.

מטבחים מעוצבים של שנת 2013- מכשור חשמלי

אחד מהטרנדים המובילים בתחום  עיצוב מטבחים הוא המטבח הדיגיטלי הייטקיסטי. אם בעבר לא הושם דגש רב על מכשירי החשמל במטבח וזאת משום שהשתמשנו בגז וכן משום שהיצע מכשירי החשמל למטבח היה דל בישראל ועלה ביוקר, כיום המצב השתנה מקצה לקצה. היצע הציוד החשמלי למטבחים גדול, הסגנונות והצבעים קונים את העין ולעיתים גם את הכיס שלנו ובכל מטבח תוכלו למצוא קומקומים חשמליים, מיקרוגלים, תנורים, פותחני קופסאות, מכונת קפה ועוד.הבעיה היא שלרוב המכשירים החשמליים מונחים על השיש, דבר אשר הופך את הנראות הכוללת של המטבח לצפופה ועמוסה. דבר זה הוביל את מעצבי המטבחים של שנת 2013 לתכנן את המטבח בצורה בה לכל מכשיר יהיה את המקום הייעודי שלו, על ידי כך שהמכשירים ישתלבו בילד אין במטבח.

המטבח "הנקי" של שנת 2013

המטבחים של שנת 2013 יתאפיינו בקווים נקיים, בשילוב נבון ונכון של כל הציוד החשמלי בבית, באפשרויות אחסון רבות ונחבאות, במינימליזם, בשימוש בצבעים בסיסיים כאשר הצבע השולט הוא הלבן, דלתות הזזה, ידיות שקועות ועוד. בנוסף, יושם דגש רב על כל הקשור באפשרויות אחסון משוכללות, כמו למשל ארונות מגירות הנפתחים על ידי מנגנון חשמלי. ניתן לומר כי הטרנד שישלוט בשנה זו הוא הטרנד של המטבח הגדול, הנקי בו רוב המכשירים החשמליים מותקנים בילד אין בתוך הקיר וכל שאר הציוד מאופסן בארונות. כלומר מי שיכנס למטבח יחוש שהוא נכנס למקום גדול, מואר ומסודר.

ראה גם

צילום: fotolia

למה לשים לב ברכישת מיקרוגל?

מהו השלב הראשון ברכישת מיקרוגל? רכישה של כל מכשיר חשמלי ובין היתר של מיקרוגל דורשת ...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>