ראשי / חדשות צרכנות / המדריך השלם לניקיון ירוק

המדריך השלם לניקיון ירוק

הנושא הבוער בתקופתנו הוא השאלה האם בני האדם יכולים לעזור בשמירה על איכות הסביבה? התשובה היא חד משמעית כן. אז איך עושים זאת? למשל, באמצעות חומרים ידידותיים לסביבה. הנה כמה טיפים שיעזרו לכם לשמור על בית נקי וסביבה נקייה.

כימיקלים, חומצות, ריח חריף… אלה רק חלק ממאפייניהם של מוצרי הניקיון הביתיים שאתם משתמשים בהם על בסיס קבוע. מדובר בחומרים רעילים, שאם במקרה הם ישפריצו עליכם, הם עלולים לגרום לצריבות, לגרד, לשיעול ולתופעות אחרות. אבל אפשר גם אחרת. ניתן להיעזר במוצרי ניקוי המבוססים על חומרים טבעיים ובלתי מזיקים, שמסוגלים לנקות באותה יעילות, בדיוק כמו החומרים שבהם אתם משתמשים כיום. ליקטנו עבורכם כמה עצות בנושא ניקיון ירוק, שיעזרו לכם לשמור על עצמכם, על רכושכם ועל הסביבה שבה כולנו חיים.

טיפים לניקיון ידידותי לסביבה

  • חומרי הניקוי – כיום יותר ויותר חברות ניקיון וגם אנשים פרטיים משתמשים בחומרי ניקוי ירוקים. מדובר בחומרים אשר מבוססים על מינרלים וצמחים, שבהם ניתן להשתמש ללא כל חשש שמא העיניים, מערכת הנשימה או העור יגורו. תהליך ייצורם לא פגע במשאבי הטבע. לרוב, אריזתם מתכלה במהירות, מבלי שתפגע במקורות המים או תגרום זיהום אוויר.

    כמובן, שניתן להשתמש גם במוצרים טבעיים שיש במכולת הקרובה לביתכם, למשל: לימון שהורתח במים יוכל לסייע לכם להסיר את האבנית שהצטברה בתחתית הקומקום החשמלי.

  • מטליות – רוב הסחבות מייצרות סיבים רבים ודורשות שימוש מוגזם במים. אך קיימות מטליות מיקרופייבר בגדלים שונים, המתאימים לצורך ניקוי אבק או לניקוי הרצפה. גם קל יותר לנקות איתן, והן גם נחשבות לאקולוגיות יותר.
  • שקיות אשפה – כאשר מפנים את הזבל, רצוי ומומלץ בהחלט להשתמש בשקיות אשפה מתכלות. אף על פי שכל השקיות מתכלות בסופו של דבר, הרי שזמן ההתכלות של שקיות רגילות שקית נמשך כ- 400 שנה, בעוד ששקיות אלה מתכלות תוך שנה אחת בלבד! בדיוק בגלל סיבה זו הן פחות מזהמות את הסביבה. ואם כבר הזכרנו פינוי זבל, אל תשכחו בזמן הניקיון להפריד בין פלסטיק, נייר וזכוכית ולשלוח אותם למחזור.
  • ציוד ניקוי (מכונת כביסה, שואב אבק וכדומה) – כיום ניתן להשיג בחנויות גם ציוד שעוזר לשמור על איכות הסביבה. מדובר בציוד בעל יכולת ניצול חכמה של אנרגיות, שבאמצעותה ניתן לחסוך בהוצאות החשמל ובהוצאות נוספות אחרות (למשל, מים) וגם לצמצם את הפגיעה במשאבי כדור הארץ.

כמה מילים לסיום

שמירה על הסביבה שלנו אפשרית היום יותר מתמיד. חשוב שתדעו שהמוצרים השונים שציינו במאמר זה נמצאים כבר בחנויות וברשתות השיווק, ולא נדרש מכם מאמץ מיוחד כדי להשיג אותם. גם אתם יכולים לעזור לשמור על סביבה נעימה ונקייה.

המאמר באדיבות חברת מעוז אחזקה, ניקיון ושירותים בע"מ.

ראה גם

צילום: fotolia

למה לשים לב ברכישת מיקרוגל?

מהו השלב הראשון ברכישת מיקרוגל? רכישה של כל מכשיר חשמלי ובין היתר של מיקרוגל דורשת ...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>