ראשי / חדשות צרכנות / זינוק במכירות חפצים מיד שנייה

זינוק במכירות חפצים מיד שנייה

כתבתו של אלון שני – ערוץ 2

הקיץ הוא עונת מעברי הדירות והשיפוצים ולכן מטבע הדברים בתקופה הזו ישראלים מנסים להפטר מחפצים ישנים. אבל השנה, עקב הירידה בצריכה והידוק החגורה, מתברר שיש זינוק במספרם של אלה שמנסים למכור פריטים משומשים ולהרוויח במזומן מעסקה מהירה.

 כשמשק נרשמים סימני האטה, הישראלים מצמצמים צריכה, והנה הצד השני של אותו מטבע בצורת פונים אל מקור הכנסה צדדי וקל. מכירת פרטי יד שנייה באמצעות פרסום באינטרנט, וכל המרבה הרי זה משובח. מנתוני אתר WINWIN עולה שבקיץ הזה זינק ב24% לעומת הקיץ שעבר מספר מודעות הגולשים המציעים פריטים משומשים, ביוני וביולי אשתקד פורסמו קרוב ל 12,900 פריטי יד שנייה ומחירם הממוצע עמד על 1,721 ₪, בחודשים האלה השנה, עוד לפני שחתמנו את יולי, פרסמו הגולשים 16,000 פריטים משומשים, ומחירם הממוצע עומד על 2,163 ₪, כלומר ציפייה גבוהה יותר ב-25% להכנסה מהמכירה.

יובל אטד, מנכ"ל WINWIN אמר כי "הקיץ הוא באופן מסורתי עונה שבה מפרסמים יותר מוצרים משומשים, בגלל שיש הרבה מעברי דירות, אנשים אורזים את הבית, נפטרים ממוצרים שהם לא צריכים,שמצאו במחסנים או בבוידם. השנה נוספה לעלייה הזו גם תחושת המיתון שבדרך, אנשים כנראה מחפשים מוצרים זולים יותר, ומצד שני מחפשים גם מוצרים למכור כדי לממן קניות חדשות".

 הצע הפריטים המשומשים מגוון, נראה שמי שחש בעבר שהוא יכול להוציא כסף רב על פריטים ממש לא נחוצים, היום חושב פעמיים וקודם כל על כסף בכיס. כך למשל ר' מבאר שבע, פרסמה שולחן הוקי אוויר, למי שיש מקום מיותר בסלון, המחיר 1,800 ₪. שטיח אפגני יד שנייה יעלה לכם 3,000 ₪, לפטופ משנות התשעים לאספנים מוצע למכירה ב-400 ₪, אבל אל תבנו אליו כמחשב נישא ללימודים. ומי שהבין את הרמז מהחברה ורוצה לעלות את השאלה אבל במחיר שפוי, יוכל למצוא טבעת אירוסין משומשת ב- 6290 ₪  ושמלת כלה ביד שנייה מוצעת מ- 1,800 ₪. הלוחות האינטרנטיים החליפו מזמן את הפעילות שהיו רגילים אליה מהאלטיזכן השכונתי, רבים מאיתנו רואים בכך דרך יעילה להפטר מרכוש שאין לנו צורך בו יותר, אבל זה מצביע גם על דאגה הולכת וגדלה מהמצב בכיס של כל אחד ואחת מאיתנו.

 לינק לכתבה ששודרה בתאריך 25.7.12

http://www.mako.co.il/news-channel2/Economy-Newcast/Article-81a9269972fb831017.htm

 לפרטים נוספים:

אלירן מלכי

מנהל מחלקת דוברות ויח"צ

052-5558918

ראה גם

צילום: fotolia

למה לשים לב ברכישת מיקרוגל?

מהו השלב הראשון ברכישת מיקרוגל? רכישה של כל מכשיר חשמלי ובין היתר של מיקרוגל דורשת ...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>