ראשי / חדשות צרכנות / חברי מחאת הריכוזיות והמשכנתאות למבקר המדינה:

חברי מחאת הריכוזיות והמשכנתאות למבקר המדינה:

"יש לבדוק את המעבר הלא תקני של בכירי האוצר לקבוצת אריסון, דבר שמעלה חשש אמיתי לניצול מעמדם של הבכירים במשרד על ידי גופים פרטיים עתירי ממון באופן שאינו ראוי"

בשבועות האחרונים מדובר רבות אודות מעבר לא תקני של בכירים מהאוצר אל חברות פרטיות. ניסיון העבר מעלה חשש אמיתי כי מעבר זה של בכירים יכול להוביל לניצול מעמדם של הבכירים במשרד בידי גופים פרטיים עתירי ממון באופן שאינו ראוי. היום, יום שני, 07.05.2012, פנו חברי מחאת הריכוזיות והמשכנתאות בנושא למבקר המדינה, מר מיכה לינדנשטראוס, באשר למעבר בעייתי של בכירים מהאוצר לקבוצת אריסון בכלל, וחברת שיכון ובינוי שבבעלותה בפרט. לדבריהם, ישנה מגמתיות של מעבר בכירים מהאוצר לתפקידים בכירים בחברת 'שיכון ובינוי', כאשר בעוד שלא תמיד ישנה עבירה על חוק הצינון, המחייב תקופה של שנה במעבר מתפקיד ציבורי לפרטי, יש במקרים רבים טעם לפגם עם התעסקות הבכירים בנושאים בעייתיים בתוך החברה הפרטית בהם עסקו גם בתפקידם הציבורי. חברי המחאה, כתבו : "אנו, חברי מחאת הריכוזיות והמשכנתאות, פועלים בחודשים האחרונים בכדי להתיר את הקשר בין הון ושלטון בכל הקשור לענף הנדל"ן אשר הינו אחד מהענפים הריכוזיים ביותר הקיימים במשק הישראלי, דבר שפוגע בתחרותיות ובסופו של דבר בכיסו הפרטי של כל אזרח בישראל. במהלך מאבקנו נוכחנו לגלות כי ישנה מגמה של מעבר שאינו תקני בין בכירי האוצר לקבוצת אריסון בכלל, וחברת שיכון ובינוי שבבעלותה בפרט".

במכתב ציינו חברי המחאה דוגמאות לבכירים, בהם: עמית שגב – משמש כיום משנה למנכ"ל שיכון ובינוי, היה סגן הממונה על התקציבים במשרד האוצר בשנים 83-90. אמיר לוי– מנכ"ל שיכון ובינוי אנרגיה מתחדשת, היה בעברו סגן הממונה על התקציבים. עמי לנדאו – המשנה לחשב הכללי, שימש כסגן בכיר לחשב במשך  שלוש  שנים, עבר בשנת 2010 למנהל חטיבה בשיכון ובינוי. גבי דוד – אחראי פיתוח ומימון פרויקטים בחברת שיכון ובינוי, היה רפרנט תחבורה בחשב הכללי במשרד האוצר, ועוד. יש לציין, כי בענף הנדל"ן והבנייה קיימת ריכוזיות בצורה קיצונית, זאת ניתן לראות לפי גובה האשראי, כאשר לענף הנדל"ן והבנייה מוזרם כ-41% מסך האשראי הבנקאי בהיקף של כ-325 מיליארד ₪. ריכוז כזה של אשראי לענף אחד מסוכן. האטה בענף הבינוי והנדל"ן עלולה לפגוע קשות ואף למוטט את הבנקים. זאת במיוחד לאור המחירים הגבוהים בשוק הדירות ובועת הנדל"ן הגדלה. חברי מחאת הריכוזיות והמשכנתאות פועלים בחודשים האחרונים בכדי למגר את תופעת הריכוזיות בענף הנדל"ן. המחאה מתוחזקת בדף הפייסבוק "נשבר כבר מהמשכנתא" בה חברים למעלה מ-3,000 חברים פעילים. לאחרונה אף הפיצו חברי המחאה סרטון ויראלי המדמה את הליך בחירת בכירי האוצר על ידי אריסון – http://www.youtube.com/watch?v=0JYb8z1jGGM.

ראה גם

צילום: fotolia

למה לשים לב ברכישת מיקרוגל?

מהו השלב הראשון ברכישת מיקרוגל? רכישה של כל מכשיר חשמלי ובין היתר של מיקרוגל דורשת ...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>