ראשי / חדשות צרכנות / טרנד ה'בילט-אין' במטבח הישראלי

טרנד ה'בילט-אין' במטבח הישראלי

בשנים האחרונות עולה החשיבות של עיצוב המטבח הפרטי, שהפך ברבות השנים לחלק מהנוף המעוצב בבית. איזי גרנות, מנהל מותג ARISTON בקבוצת ח.י מציג את טרנד ה'בילט אין' התופס כיום מקום מרכזי במטבח הישראלי.

הרעיון המרכזי כיום הוא מטבח הפתוח לסלון ומהווה מקום מרכזי לאירוח. כתוצאה מכך, אם בעבר היו אלה איכות ומחיר מוצרי החשמל המדדים היחידים לבחירת מוצר חשמלי כלשהו הרי שהיום התווסף למדדים אלו, גם האלמנט העיצובי של המטבח. חברות רבות החלו להשקיע בעיצוב מוצרי החשמל והפיכתם לחלק אינטגרלי מהריהוט במטבח וכיום ניתן למצוא מגוון מוצרים הבנויים בתוך קו הארונות. חברת ARISTON, המשווקת בישראל ע"י קבוצת ח.י מציעה, לדוגמא, מכונת אספרסו מובנית. המכונה בעלת  תצוגה דיגיטלית וכוללת ווסת לטחינת פולי קפה. למכונת הקפה  יכולת הקצפת קרם ומערכת ניקוי עצמי אוטומטית כן מערכת ניקוי אבנית אוטומטית. למכונה יכולת  אחסון קפה של350 גרםומיכל מים ל-1.7 ליטריםומחירה עומד על 7,950 ₪ . היתרון של היכולת להשתלב בנוף המטבח, בשילוב עם חיסכון משמעותי בשטח הרצפה, תוך כדי שמירה על קו אדריכלי אחיד, מוביל את שוק הצרכנים להכרה במוצרי החשמל כחלק מריהוט המטבח. התמחור של אותם מוצרים לא שונה בהשוואה למוצרי החשמל המשולבים, כך שהמחיר אינו מהווה שיקול בבחירת סוג המוצר. כאשר מדברים על מוצרי חשמל למטבח חשוב לדעת כי קיימת הפרדה בשוק בין מוצרי חשמל שהם רק בנויים (Built in) לבין מוצרי חשמל שהם גם Built in וגם אינטגרלים. עיצוב המטבח הבנוי והאינטגראלי, מתאים במיוחד למי שאוהב את המטבח שלו עם קו עיצובי אחיד ונקי. כך, כל מכשירי החשמל שמטבח סטנדרטי מאובזר בהם מוצנעים והופכים להיות חלק אינטגראלי ממערכת ארונות המטבח. בין מוצרי ה- Built in האינטגראליים הבולטים של חברת ARISTON  ניתן למצוא מקרר אינטגראלי ייחודי הבנוי משתי יחידות. למקרר מערכת קירורA.I.R   מערכת ייחודית המשלבת פעולה כפולה של NO FROST במקפיא והזרמת לחות למקרר לשמירה ארוכה על טריות האוכל. בנוסף, למקרר מערכת בקרה היגיינית לניטור חיידקים. המקרר חסכוני בחשמל ובעל דירוג האנרגיה A Class. למקרר יכולת התראה בעת השארת דלת פתוחה לזמן רב. כמו כן, למקרר טכנולוגיית שמירת קור וטריות במקרה של הפסקת חשמל עד 21 שעות (ללא פתיחת דלת). מחיר המקרר עומד על 15,900 ₪. מוצרי ה'בילט אין' קיימים בשוק מזה זמן רב. את ניצני טרנד ה'בילט אין' בישראל אנו רואים כבר בשנות ה-80 עם כניסת ה"מטבח האמריקאי" שכלל בין היתר משטח פורמייקה וכיריים 'בילט אין'. המוצרים הראשונים שנבנו כ'בילט אין' היו התנורים. בקבוצת ח.י אומרים כי התנורים הם מוצר ה'בילט-אין' הפופולארי ביותר והם במגמת עליה. ב- 2010 נמכרו כ- 60,000 תנורי בילט אין, ב- 2011 – כ- 65,000 וב- 2012 כ- 70,000. מוצרי ה 'בילט אין' הוטמעו היטב בקרב הציבור והם מהווים כ- 60% מכלל מוצרי החשמל לעומת מוצרי החשמל העומדים/משולבים Free standing.  הישראלים מעדיפים את התנור שלהם בצבע נירוסטה, ו-90% מתנורי ה'בילט' שנמכרים מדי שנה הם בצבע זה. רק 9% יעדיפו תנור לבן ואחוז בודד מעדיפים את התנור שלהם שחור.

לתנור 'בילט אין' מספר יתרונות: הם ממוקמים גבוה יותר מתנורים קלאסיים, ומגבירים את נוחות הבישול. בהרבה מטבחים מיקומו של התנור מגיע אל גובה המותניים כדי להקל על הוצאת והכנסת מזון ממנו ואליו ובכדי לאפשר בקרה נוחה יותר על המזון המתבשל ונאפה בתוכו. המגמה עיצובית הולכת ורווחת בשנים האחרונות של שילוב מוצרי החשמל הבנויים והאינטגרלים והפיכת המוצרים כחלק מנוף המטבח. מוצרי החשמל האינטגראליים יכולים לבוא, על פי דרישה, עם דלתות / כיסוי שתואמים את קו הארונות. אחת החברות המובילות בעולם בתחום זה היא חברת GORENJE המשווקת בישראל ע"י קבוצת ח.י.  GORENJE מציעה סדרות של מוצרים מעוצבים ובהם מקררים, מקפיאים, תנורים בנויים, מיקרוגלים וקולטי אדים שעוצבו ע"י המעצבים המובילים בעולם בינם קארים ראשיד, Ora Ito ועוד. בנוסף, מציע המותג קו מוצרים משלימים לאווירה כוללת תחת אותו סגנון עיצובי. לדוגמא: דלתות למדיחים, דלתות למיקרוגלים ועוד. בחירה במוצרים כאלו מהווה השלמה לקו העיצוב האדריכלי הנקי והמעוצב של המטבח.

ראה גם

צילום: fotolia

למה לשים לב ברכישת מיקרוגל?

מהו השלב הראשון ברכישת מיקרוגל? רכישה של כל מכשיר חשמלי ובין היתר של מיקרוגל דורשת ...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>