ראשי / חדשות צרכנות / כיצד לבחור קבלן שלד?

כיצד לבחור קבלן שלד?

בחירתו של קבלן השלד היא ללא ספק המשימה החשובה ביותר המוטלת על אנשים שהחליטו לבנות את ביתם בעצמם. בנייה איכותית של המבנה תבטיח איכות חיים מעולה לאורך זמן.

החלטתם לבנות את ביתכם בעצמכם? בצורה זו תוכלו להגשים את כל החלומות, אך בדרך תצטרכו להתמודד עם לא מעט נותני שירותי: קבלנים, מעצבים ואנשי מקצוע נוספים. במאמר זה נדבר על בחירתו של איש המקצוע החשוב ביותר, הלא הוא קבלן השלד.

חשיבותו של השלד

שלד המבנה הוא הדבר החשוב ביותר, ורשלנות בבניית שלד היא ללא ספק היקרה ביותר מבין כל הטעויות האחרות. מעבר לזאת, בעיות שלד יפגעו משמעותית באורח החיים של הדיירים. כך למשל סדקים שמתגלים במבנה יפגעו באיכות האיטום, ויהיה קשה לחמם ולקרר את הבית. גם שקיעה של מבנה או רצפה לא ישרה יכולים להוות מקור להוצאות ניכרות לתיקון. בשל החשיבות הרבה בבניית השלד, יש לבחור את קבלן השלד באופן קפדני במיוחד.

נעזרים במכרים

כדי למצוא איש מקצוע טוב, תתחילו בלהפעיל קשרים אישיים. תתייעצו עם חברים, מכרים, שכנים, עמיתים לעבודה, ואפילו מכרים של מכרים, שאין לכם היכרות ישירה איתם. תחפשו אנשים שבנו בית והיו מרוצים מקבלן השלד שלהם. חשוב ביותר לקבל המלצה מאנשים שהבית שלהם נבנה לפני יותר משנה לפחות, משום שמרבית ליקויי הבנייה לא באים לידי ביטוי בשנה הראשונה. המלצה שקיבלתם מפי אנשים שזה עתה סיימו את בניית ביתם עלולה להתבסס רק על רמת השירותיות ועמידה בלוחות הזמנים, שאלו ללא ספק דברים חשובים, אך הדבר המהותי ביותר הוא איכות הבנייה.

פונים לאנשי מקצוע ותיקים

משפט חכם אומר שאין חכם כבעל ניסיון, וזה נכון במיוחד בהקשר הזה של תחום הבנייה. מיומנויות טובות נרכשות אחרי פרויקטים רבים. איש המקצוע לומד עם הזמן להתמודד עם כל סוגי האתגרים. חשוב לפנות לאדם שיש מאחוריות ניסיון נרחב בבניית שלד בבנייה פרטית התואמת לאופי העתידי של הבית שלכם. אפשר לפנות לחברות בנייה פרטיות שיש מאחוריהן ניסיון נרחב ומוצלח, כך שגם אם הן מעסיקות קבלנים חדשים, תמיד יהיה להם עמית ותיק שיידע לכוון את העבודה שלהם.

פותחים את האינטרנט

בין אם קיבלתם המלצה על איש מקצוע, ובין אם איתרתם אותו בעצמכם, חשוב ביותר להתייעץ גם עם האינטרנט. האינטרנט כידוע זוכר הכול, ולכן כדאי לחפש את שמו של הקבלן בנפרד ובצירוף המילים כמו ליקויי בנייה ותביעות. אם כל מה שאתם מוצאים זה שבחים אינסופיים בצורות שונות ומשונות, אל תמהרו להסיק שמצאתם את איש המקצוע המושלם, שכן ביקורת חיובית מדי עלולה להיות שלא אמיתית. מצד שני, גם לא כל ביקורת שלילית צריך לקחת בצורה רצינית מדי. כך למשל איחור של שבוע בעבודות יכול להיות לגיטימי לחלוטין, כל עוד הבית נבנה כמו שצריך. חשוב לחפש את כל סוגי הביקורות ולקרוא אותן נכון. בכל מקרה, איש מקצוע שעושה עבודה לא איכותית יופיע באזכור שלילי באינטרנט.

קבלן שלד הינו איש מקצוע חשוב ביותר, והוא יקבע במידה רבה את מידת ההנאה שלכם מהבית, כמו גם את ערכו. מסיבה זו חשוב ביותר להשתמש בכל האמצעים העומדים לרשותכם כדי למצוא את איש המקצוע הטוב ביותר.

המאמר באדיבות: חברת הצד המעשי קבלן שלד מוסמך

ראה גם

צילום: fotolia

למה לשים לב ברכישת מיקרוגל?

מהו השלב הראשון ברכישת מיקרוגל? רכישה של כל מכשיר חשמלי ובין היתר של מיקרוגל דורשת ...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>