לא זול

בשנים האחרונות ניתן לראות שינוי לטובה בהבנה של הישראלים לגבי החשיבות של לימודי אנגלית. אם בעבר רמת האנגלית שלימדו אותנו בבית הספר הספיקה לנו בשביל למלא את הצורך שהיה לנו בשפה האנגלית, כיום, הצורך באנגלית גבוה בהרבה ומציב סטנדרט ברמה אחרת ממה שהכרנו.

כמעט כל משרה בכירה תדרוש ממכם אנגלית עסקית ומקצועית ברמה גבוהה, אנשים רבים מעוניינים לצאת ולעבוד בחו"ל ולשם כך יש לדעת לנהל שיחה ברמה של שפת אם, וגם הלימודים במוסדות השונים להשכלה גבוהה דורשים ממכם שימוש במאמרים ובספרים באנגלית מקצועית שאינה פשוטה להבנה. מה שלמדנו בבית הספר כבר אינו מספיקים לנו בחיי היומיום.

לכן, הרבה ישראלים מתחילים לתת דגש על לימוד האנגלית בכל מיני דרכים. לימוד אנגלית הוא עסק לא זול יחסית, ועל מנת להגיע לרמה הרצויה לנו יכולות להיות הרבה דרכים שבה ניתן ללמוד, שנבדלות בעיקר באיכות הלמידה, בכמות הזמן שיידרש לנו להגיע לרמה שאליה אנחנו רוצים להגיע, ובכמות ההשקעה הכספית שאנחנו נצטרך להשקיע בלימודים הללו.

איך ללמוד אנגלית?

מספר דרכים קיימות לשיפור רמת האנגלית שלנו, חלקם יעלו לנו סכומים גבוהים וחלקם אפילו בחינם. מה מומלץ ואיך כדאי ללמוד, תחליטו בעצמכם:

מורה פרטי : אולי האופציה הפשוטה והאפקטיבית ביותר, אך עם זאת גם היקרה והמסוכנת מכולם. למה מסוכנת? כי השוק מוצף באנשים שמציגים את עצמם כמורים פרטיים, אך עם זאת ההכשרה היחידה שלהם לתפקיד זאת העובדה כי נולדו במדינה דוברת אנגלית. יכולת של אנגלית כשפת אם אינה מכשירה אדם כלשהו להיות מורה פרטים. מורים פרטיים צריכים לספק את החומר הלימודי ולעקוב אחרי ההתקדמות המקצועית של התלמיד לפי תוכנית מסודרת, ולא כל אחד יכול לספק לתלמידים את זה.

טווח המחירים עלול לנוע בין 80 -140 ש"ח, כאשר חשוב מאוד לבדוק את הניסיון וההוכחות בשטח של המורה שאותו בחרתם, התואר "תלמיד מצטיין" שתשמעו פעמים רבות אינו מבטיח דבר לגבי יכולות ההוראה של אותו תלמיד. גם מכונים רציניים ומוכחים מציעים שיעורים פרטיים, בידקו את האופציה הזאת, היא משלבת בין הניסיון של אותו מכון ויכולות הלימוד שלו לרצון שלכם בשיעור פרטי.

קורס אנגלית: קורס אנגלית הוא האופציה המועדפת על רוב הישראלים, וכנראה שגם בצדק. זהו למעשה שילוב של הרצון בלימוד אישי על ידי גורם מקצועי לבין הניסיון לחסוך עלויות בלימודי האנגלית. מכונים ללימוד אנגלית הם הגורמים המקצועיים ביותר ללימוד אנגלית מכיוון שהם מכילים קורסים שונים ומגוונים לכל צורך של התלמיד, והלימוד עצמו נעשה הרבה בצורה אינטראקטיבית, בהתאמה ללוח הזמנים של התלמיד ולדחיפות שבו יש לשפר את האנגלית. מחלקות מחקר ופיתוח עומלות על ההתאמה הזה, ובכל התהליך מעורבים גורמים שזהו המקצוע העיקרי שלהם ושלמדו ועסקו בכך באופן מקצועי.

טווחי המחירים של קורסים האנגלית משתנים בין המכונים השונים, בהתאם למותג שבו תרצו ללמוד ולמספר רמות הלימוד שתרצו ללמוד. בדרך כלל המחירים נעים במספר אלפי שקלים, 4,000 ש"ח ומעלה ל-2 רמות לימוד. חשוב לבדוק את כל הקורסים בשוק, האם המכון שאליו ניגשתם מתמחה בלימודי אנגלית ולנסות לקבל חוות דעת דרך האינטרנט ודרך חברים שעשו את הקורס בעבר.

תוכנות ללימוד אנגלית: אופציה נוספת לשיפור האנגלית היא דרך תוכנה ללימוד אנגלית. באינטרנט קיימות עשרות תוכנות ללימוד אנגלית, חינמיות וכאלה בתשלום. גם התוכנות שידרשו ממכם תשלום יהיו זולות משמעותית מלימוד בקורס או דרך מורה פרטי, אך גם אפקטיביות הרבה פחות. למרות ההתקדמות הטכנולוגית בעולם, עדיין לא ניתן להשוואות את ההוראה עם מורה מקצועי להוראה של תוכנת לימוד, במיוחד כאשר בלימודי שפה חלק מאוד חשוב בתרגול הוא בעזרת שיחות ובעזרת מעקב אחרי ההתקדמות של התלמיד, מה שרק מורים יכולים לעשות.

שימוש בתוכנות ללימוד אנגלית מומלץ בעיקר למי שרמת האנגלית שלו נמוכה במיוחד, ועל מנת ללמוד אנגלית בסיסית יוכל להיעזר בתוכנה, לפני שיתחיל ללמוד את הרמות הגבוהות יותר של האנגלית.

לימוד עצמאי: אופציה נוספת היא לנסות ללמוד אנגלית לבד, מבלי סיוע של מורה או תוכנה כלשהי. כמובן שבאספקט הכלכלי, אין ספק שזוהי האופציה המשתלמת ביותר, אך בנוסף לעובדה שלימוד עצמאי בדרך כלל גורר בזבוז עצום של זמן בגלל חוסר הידע של כיצד להכין תוכנית לימודית מתאימה לך ולצרכים שלך, והקושי בלמצוא את החומר הלימודי האידיאלי שיעזור לך לשפר את רמת האנגלית במינימום זמן ומאמץ, הלימוד בצורה עצמאית גם מאוד מוגבל בכמה הוא יכול לקדם אותך לכיוון רמת האנגלית שבה אתה מעוניין.

לימוד אנגלית בצורה עצמאית יכול לעזור ולשפר את רמת האנגלית, אך לא באופן מקצועי ומספיק. עם זאת, חשוב מאוד להמשיך ולנסות לשפר את האנגלית גם ללא גורמים מקצועיים, אם זה דרך קריאה באנגלית של ספרים ומאמרים, אם זה דרך דיבור עם דוברי אנגלית כשפת אם וגם דרך צפייה בטלוויזיה וסרטים בלי שימוש בתרגום.

לסיכום, האופציה המומלצת היא דרך קורס אנגלית, כאשר גם מורה פרטי יכול לתת תפוקה מתאימה כאשר בוחרים נכון את המורה הפרטי. שיקלו בכובד ראש את התקציב שלכם ואת המטרה שתרצו להשיג מלימודי האנגלית ולפי כך ביחרו את אופן הלימוד שהכי רלוונטי עבורכם.

ראה גם

צילום: fotolia

למה לשים לב ברכישת מיקרוגל?

מהו השלב הראשון ברכישת מיקרוגל? רכישה של כל מכשיר חשמלי ובין היתר של מיקרוגל דורשת ...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>