ראשי / חדשות צרכנות / לרגל יום כדור הארץ – כך יצילו עצים באקדמיה

לרגל יום כדור הארץ – כך יצילו עצים באקדמיה

הסטודנטים עוברים להדפסה ירוקה: מערכת הדפוס המקוונת "עותקים" משיקה מסלול ייחודי לחיסכון בנייר

 מערכת "עותקים" דרכה מדפיסים אלפי סטודנטים ישראלים את החומרים האקדמיים שלהם תאפשר להדפיס בראשונה בישראל על נייר ממוחזר במחירים נמוכים מהדפסה באוניברסיטאות על נייר רגיל – 13 אגורות לעמוד. "עותקים" תשתול עצים בכמות שיחסכו המשתמשים במערכת

 לרגל יום כדור הארץ חברת "עותקים" המספקת שירותי הדפסה מקוונת לסטודנטים משיקה בראשונה בישראל מסלול אקולוגי המעניק אפשרות להדפיס תוך כדי שמירה על הסביבה. הסטודנט הישראלי הממוצע מדפיס בשעה יותר מ-1,200 עמודים. בכדי להקל על הסביבה ולהציל עצים "עותקים" תאפשר להדפיס על נייר ממוחזר במחיר שנמוך מזה שגובות האוניברסיטאות עבור הדפסה לא-אקולוגית על נייר רגיל – 13 אגורות לעמוד. המערכת תעודד הדפסה על שני צידי הדף, ואפילו להדפיס מספר עמודים על כל דף, כדי לחסוך בנייר. בנוסף, "עותקים" תאפשר לכרוך עבודות באמצעות חומרים ממוחזרים, כדי להגן על הסביבה.

המדפיסים במסלול האקולוגי יהנו מאשראי לשימוש חוזר במערכת המקוונת. במסגרת התוכניות האקולוגית עתידה "עותקים" להציב פחי מחזור לנייר בקמפוסים שונים ברחבי המדינה. ככל שהסטודנטים באותו הקמפוס ימחזרו יותר נייר, כך תוזל עלות ההדפסות שלהם על נייר ממוחזר. שווה לסטודנטים ולסביבה. מערכת "עותקים" – www.otakim.co.il – היא ספקית ההדפסות הרשמית של אגודות הסטודנטים במרכז האוניברסיטאי אריאל ובאוניברסיטה העברית בירושלים. בימים אלו היא משיקה את הפלטפורמה החברתית הראשונה בישראל להדפסה מקוונת. המערכת מאפשרת לסטודנטים להדפיס מסמכים במחיר הזול ביותר במדינה (7.77 אגורות לעמוד על דף נייר רגיל). זאת, תוך שימוש ברשת חברתית שתאפשר להם ליצור בסיס ידע שיתופי עם סטודנטים אחרים ואף להרוויח מכך שחבריהם ידפיסו את החומרים שהם שיתפו.

 הפלטפורמה החברתית "עותקים" פותחה לאחר בחינת צורכי ההדפסה של הסטודנטים בכל ההיבטים. מחומרי הלימוד של הסטודנטים עצמם (סיכומים, עבודות, הגשות וכיו"ב) עד חומרי הלימוד שמפיקות האגודות ומוסדות החינוך לסטודנטים. בנוסף להדפסת חומרים סטודנטיאלים רגילים, המערכת מסוגלת לייצר כל סוג של הדפסה הקיימת בשוק על מגוון רחב של חומרים: פוסטרים, דגלים, מדבקות, שמשוניות, קנבס, גרמושקות מקופלות לסטודנטים לאדריכלות ועוד.

"עותקים" היא רשת חברתית לשיתוף חומרים אקדמיים. במסגרתה ניתן להעלות חומרים כמו סיכומי שיעור, דפי הכנה למבחן ועבודות שונות, לבחור את האנשים עימם אתם רוצים לחלוק את החומר שיצרתם ולאפשר להם להדפיס אותו במחיר זול ובשיטה השומרת על איכות הסביבה.

"עותקים" משלמת לך על החברותיות שלך.  בכל פעם שחבריך מדפיסים מסמך שהעלית, "עותקים" מזכה אותך בשקל אחד להדפסות הבאות שלך.

"עותקים" היא החלופה הזולה ביותר להדפסות לסטודנטים. במסגרת סקר שנערך בעשרת המוסדות האקדמיים הגדולים בישראל עלה כי המרכז האוניברסיטאי באריאל, יחד עם האוניברסיטה העברית ואוניברסיטת בן גוריון מספקים באמצעות אגודת הסטודנטים שלהם את שירותי ההדפסה הזולים ביותר במדינה – ב-7.77 אגורות לעמוד. המחיר הזול מתאפשר בזכות השימוש במערכת "עותקים". הכי יקר לסטודנטים להדפיס זה דרך שירותי ההדפסה של אוניברסיטת חיפה (21 אגורות לעמוד), האוניברסיטה העברית (20 אגורות לעמוד) ודרך המכללה למנהל ומכללת ספיר (17 אגורות לעמוד).

השימוש במערכת "עותקים" פשוט ואינטואיטיבי – הסטודנטים מעלים את המסמכים למערכת, מגדירים את אופי ההדפסה ורמת הגימור המבוקשת, משלמים בסליקה מקוונת ומקבלים את המסמכים המודפסים למשרדי אגודת הסטודנטים או במשלוח הביתה. המוצרים המוזמנים באמצעות הפלטפורמה המקוונת של "עותקים" מופקים בבתי הדפוס של החברה הפזורים ברחבי הארץ והמערך הלוגיסטי המופעל בהם מאפשר פיזור ההזמנות לכל חלקי הארץ בזריזות וביעילות.

מתוך נתוני מערכת הפיילוט של "עותקים", 7ag: בסמסטר ב' של שנת הלימודים הקודמת הדפיסו 5,000 משתמשים במערכת הלומדים באוניברסיטה העברית בממוצע 694 עמודים לסטודנט. הסטודנטים שמשתמשים במערכת שילמו 53 שקלים בלבד. בעוד אם היו משלמים לפי המחיר הממוצע במוסדות החינוך – 20 אגורות – היו משלמים 138 שקלים. כל סטודנט שהשתמש בעותקים חסך לפי נתונים אלו בממוצע במהלך שנת הלימודים 85 שקלים – 65% מהוצאות הדפוס.

ראה גם

צילום: fotolia

למה לשים לב ברכישת מיקרוגל?

מהו השלב הראשון ברכישת מיקרוגל? רכישה של כל מכשיר חשמלי ובין היתר של מיקרוגל דורשת ...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>