ראשי / חדשות צרכנות / מנעולנות דיגיטלית: צעד נוסף לביטחון שלך

מנעולנות דיגיטלית: צעד נוסף לביטחון שלך

תחום המנעולנות מקפיד להתפתח עם שפע החידושים הבאים לעולם. מכיוון שאחרי הכול, מנעולנות חשובה לביטחון האישי והעסקי של כל אחד ואחת מאיתנו, אסור למנעולנים לקפוא על השמרים. כדאי ורצוי להתעדכן בחידושים השונים, כדי שנוכל להציע ללקוחות את רמת הביטחון הגבוהה ביותר.

מנעולים ביומטריים

ביומטריה היא תחום חדש יחסית, שמטרתו היא אימות פרטים ביולוגיים על מנת לזהות מאפיינים אנושיים. לתחום זה יכולים להיות אינסוף שימושים בהווה ובעתיד, ורק בשנים האחרונות החלה הביומטריה להשתלב גם בתחום המנעולנות; זאת למרות שרבים מהלקוחות עדיין לא מודעים למגוון האפשרויות בנושא. צרכיו של הלקוח הביתי והעסקי, מסתכמים בדרך כלל בדלתות עם מנעולים רגילים. אבל ברגע שהלקוחות מודעים לאפשרות של מנעול ביומטרי, הם מייד מבינים שמדובר במוצר ביטחון מהמעלה הראשונה.  מדוע? מכיוון שמנעול טביעת אצבע, מאפשר רק לקבוצה מוגדרת של אנשים להשתמש בדלת. כל מה שצריך לעשות כדי לתכנת את המנעול הוא פשוט להניח אצבע על עינית הסריקה, לאפשר לה לסרוק את טביעת האצבע החדשה, ולהקליד אותה כטביעה המורשית לשימוש במנעול. כך אין יותר סיבוכים עם מפתחות אבודים, או עם כאלה שנתקעו בצד השני של הדלת ומונעים כניסה ויציאה. סריקה אחת עם האצבע, והדלת עושה כרצונכם. כמובן שגם לדלתות עם מנעולים ביומטריים יש מפתח מיוחד, אבל הוא מיועד לשימוש רק במצבי חירום (אם וכאשר המנעול מקולקל, מה שקורה רק לעתים נדירות). בהקשר לכך נזכיר את Digital e-Lock, חברה ישראלית שפיתחה וייצרה מנעול ביומטרי חדשני. החידוש טמון בעובדה שהמנעול יכול להשתלב על כל מנעול קיים, גם אם הוא מיושן. ניתן להשיג את מנעולי e-Lock במספר דגמים, גם לצרכים פרטיים וגם לצורכי עסקים, מוסדות וחברות.

 מנעולים סלולריים

דמיינו לעצמכם שדלתות הבית והרכב, יהיו נתונים לשליטתכם המלאה ישירות מהסלולר. לחיצה קטנה פה ולחיצה קטנה שם, וייפתחו בפניכם "שערי שמיים". החזון הזה אינו רחוק כפי שאולי נדמה; כבר היום יש מנעולי דלתות הנשלטים באמצעות טלפונים סלולריים. מנעולים חשמליים, הנפתחים ונסגרים באמצעות קודנים או מערכות אינטרקום, הם חזון נפוץ בימינו. ניתן למצוא מנעולים מהסוג הזה בעיקר בלובי של בניינים, וכן בכספות ובדלתות מוסדיות. המנעול הסלולרי מאפשר לקפוץ צעד אחד קדימה, מעבר למנעול החשמלי הסטנדרטי. מנעול סלולרי חוסך לנו את השימוש בצרור מפתחות מסיבי ומציק. כבר אין צורך לחשוש מכך שהילד יאבד את הצרור כולו, מפני שכל דלתות הבית יכולות להיפתח דרך מכשיר אחד. גם אם נאבד את הטלפון הנייד, עדיין אין סכנה לפריצת הבית מכיוון שפתיחת המנעולים כרוכה בהקלדת קוד אישי. כמו כן, ייתכן שבעתיד נוכל אף לספק לאנשים שונים קודי פתיחה חד-פעמיים בלבד (כגון לעוזרת הבית שלנו).

 המאמר באדיבות "בית המנעול והמפתח – מנעולן 24 שעות"

חייגו חינם ואנחנו שם: 1-800-88-50-50

ראה גם

צילום: fotolia

למה לשים לב ברכישת מיקרוגל?

מהו השלב הראשון ברכישת מיקרוגל? רכישה של כל מכשיר חשמלי ובין היתר של מיקרוגל דורשת ...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>