ראשי / חדשות צרכנות / מערכת מיזוג האוויר המתאימה ביותר

מערכת מיזוג האוויר המתאימה ביותר

האם ללכת על ההצעה האטרקטיבית הראשונה שקופצת לעין או שכדאי להקדיש מחשבה נוספת לבחירת מערכת מיזוג האוויר המתאימה ביותר לצרכי החדר או הדירה?

 זה לא נדמה לכם: קיץ 2012 אכן חם יותר. כבר ביום הראשון של אוגוסט נשברו שיאי חום במקומות מסוימים בישראל. אם עוד אין לכם מזגן בדירה, ביקור קטן בחוץ בשעת צהריים בעונה זו ישכנע אתכם בנחיצותו. אך איך בוחרים את המזגן הרצוי? האם אפשר פשוט ללכת על ההצעה האטרקטיבית ביותר ממותג איכותי מבלי להיכנס לפרטי פרטים? ובכן, אין זה כה פשוט. התאמת מערכת מיזוג האוויר הנכונה לחדר היא בדיוק עניין של פרטים, קטנים וגדולים כאחד. החשיבות בעשייתה ניכרת בשני פרמטרים: ביעילות שהדגם הנבחר יקרר את החדר וישמור על הטמפרטורה הרצויה בו, ובעלויות השימוש החודשיות (בהתאם לניצול הנכון של האנרגיה של הדגם בהתאמתו לחלל).

השאלה החשובה בבחירה: סוג המזגן

חלפו הימים שבהם הבחירה היתה בין קופסת ענק התקועה בחלון ומטרטרת ברעש רב לבין מזגנים מפוצלים שכולם אותו הדבר. כיום המפוצל הוא הסטנדרט, והמוצרים השונים מתפצלים לסוגים רבים תחתיו: מערכת מיזוג מיני מרכזית היא המורכבת והיקרה ביותר, אך זו שתיתן את המענה הטוב ביותר לווילה משפחתית רחבת ידיים ומרובת חדרים. מזגן עילי או רצפתי יתאים לחדר בודד, כאשר הראשון מעוצב יותר ואינו מקטין את שטח הרצפה, אך השני יכול לשמש שני חדרים צמודים במקביל במקרים מסוימים.

 השאלה המורכבת: איפה יותקן המזגן?

 קל לטעות ולחשוב שהתשובה לשאלה זו טמונה בגודל החדר או בעיר בה הוא ממוקם, אך למעשה זו מתפצלת לשלל נתונים שונים: צמד חדרים במטראז' זהה אינם בהכרח בעלי אותה טמפרטורה. זו נובעת ממשתנים רבים, כמו למשל טיב בידוד הקירות, האם החדר הינו בעל קירות חיצוניים או פנימיים, לאיזה כיוון הוא פונה, האם הוא בבית פרטי או ברב קומות (ובאיזה קומה), מיקום החלונות וכן הלאה.

 אם כך, איך בוחרים מיזוג אוויר?

 כדי שההתאמה בין המזגנים לחללים בהם יוצבו תהיה מרבית, כדאי להיוועץ עם מומחה בתחום. עם זאת, נמליץ על כמה דגשים כלליים שיש להקפיד עליהם לפני הרכישה: רכשו רק מזגן בעל תו תקן ישראלי, בדקו שיש למוצר אחריות ומה היא כוללת, הקפידו להיעזר בשירותיו של מתקין מקצועי בלבד (טכנאי מזגנים מורשה), ואל תתפתו לרכוש את המזגן החזק ביותר – עוצמה לבדה אינה ערובה ליעילות, ולעתים משמעותה בזבוז אנרגיה מעבר לצורכיכם. מוטב לרכוש מזגן מתקדם יותר, בעל פעולה חסכונית (כמו הפועלים בטכנולוגיית אינוורטר לחיסכון בחשמל), כדי שהקיץ לא יסתיים בחשבונות חשמל גבוהים במיוחד.

 http://www.eliram.co.il/

ראה גם

צילום: fotolia

למה לשים לב ברכישת מיקרוגל?

מהו השלב הראשון ברכישת מיקרוגל? רכישה של כל מכשיר חשמלי ובין היתר של מיקרוגל דורשת ...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>