ראשי / חדשות צרכנות / מקלחונים – מה הם הסוגים הקיימים?

מקלחונים – מה הם הסוגים הקיימים?

מקלחון הוא אחד האלמנטים החשובים בעיצוב חדר הרחצה, והשוק מציע כיום סוגים רבים ומגוונים, הן כדי לענות על טעמים שונים והן כדי לתת מענה לצרכים פרקטיים בחדרי הרחצה הקטנים יותר.

 ממקלחונים בנויים או תחומים בווילון, עבר התחום כולו לשימוש מסיבי בזכוכית, היוצרת מעין חדרון קטן, מעוצב ואטום כהלכה למקלחת. מקלחונים אלו בנויים מזכוכית חזקה ועמידה במיוחד להבטחת בטיחותו של המשתמש, בשילוב פרופילי מתכת העשויים אלומיניום המחוסן מפני חלודה. כיום אלו המוצרים השכיחים ביותר בשוק, ומגוון האפשרויות הקיים בהם הינו רחב במיוחד ומציע פתרונות שיקלעו לצרכיו הייחודיים של כל חדר ולטעמו של כל לקוח. ישנם תאי מקלחונים הבנויים כתא זכוכית מלא, קרי, בן ארבע קירות זכוכית. אולם רבים מהדגמים בשוק מנצלים את התשתית הקיימת בחדר ומציעים לה השלמה. זאת מכיוון שתא נפרד, שאינו נצמד אל קיר אחד או יותר אלא עומד בזכות עצמו, תופס מקום מרכזי יותר בחדר, שהינו לרוב מוגבל בשטחו.

מקלחון פינתי

 מקלחונים פינתיים הם מהפופולאריים בשוק, מכיוון שהם מספקים פתרון לבעיה שכיחה בחדרי רחצה רבים – שטח מוגבל. כאשר התא נצמד לפינה הוא משאיר מרווח פנוי רב יותר בחלל החדר, תוך ניצול המפגש בין שני הקירות להקטנת שטח הזכוכית: יש צורך רק בשתי דפנות נוספות, כאשר הקירות המחופים בקרמיקה משלימים אותן.

מקלחון חזית

במקרה זה, הזגוגית מוגבלת לצד אחד בלבד – צדו החזיתי של המקלחון. שלושת הדפנות האחרות הן קירות, שהמקלחון פרוש ביניהם. פתרון זה מתאים הן לחדרים קטנים, אך גם לחדרים גדולים, שבהם אפשר להשתמש במרחב הנאה שבקצה החדר ליצירת חדרון מקלחת של ממש, כולל מושב.

לשבור את הדגם הרבוע

מקלחונים אינם חייבים להיות תמיד בצורה מלבנית. כיום מציע השוק דגמים עגולים, למחפשים עיצוב בלתי שגרתי, וכן דגמים בצורות גיאומטריות אחרות, עם פינות קטומות. יש לשים לב כי מקלחונים עגולים מעצם עיצובם נטול הזוויות אינם מתאימים להצמדה לקיר, ולכן דורשים חדר רחצה גדול יותר.

אמבטיון

 למתלבטים בין מקלחות קצרות לאמבטיות ארוכות ומפנקות מוצעים דגמים המשלבים בין שתי האפשרויות גם יחד. אמבטיון הינו זגוגיות מקלחון הסוגרות תא רחצה מעל האמבטיה, ההופך אותה למקלחון ולאמבטיה בעת ובעונה אחת – פטנט נהדר למי שרוצים גם וגם מבלי לבזבז שטח רצפה על שניהם.

שקוף, אטום או מודפס?

 למרות הדימוי של זכוכית כשקופה, המקלחון שלכם אינו חייב להיות שקוף וצלול. אם אינכם אוהבים את המראה השקוף לגמרי במקלחת, ניתן לבחור בזכוכית אטומה או חלבית, שדרכה ניבטות רק צלליות מטושטשות מאוד, אם בכלל. אפשר גם להרחיק לכת, וליצור עיצוב מקורי עוד יותר על ידי הדפסת תמונה על גבי הזכוכית. במקרה כזה הזכוכית משמשת כבד לעיצוב, עליו ניתן להטביע כל דימוי וליצור אותה בכל צבע, לדגם מקלחון ייחודי במינו ובלתי שגרתי.

 המאמר נכתב באדיבות זכוכית שפירא – מעצבי הזכוכית בע"מ

ראה גם

צילום: fotolia

למה לשים לב ברכישת מיקרוגל?

מהו השלב הראשון ברכישת מיקרוגל? רכישה של כל מכשיר חשמלי ובין היתר של מיקרוגל דורשת ...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>