ראשי / חדשות צרכנות / ניקוי שטיחים: לנקות לבד או לשלוח לניקוי?

ניקוי שטיחים: לנקות לבד או לשלוח לניקוי?

על פניו, ניקוי שטיחים הוא משימה שנראית לרוב בני האדם פשוטה וטריוויאלית: לוקחים שואב אבק, מתחילים לשאוב ותוך דקות בודדות השטיח חוזר להיות נקי. אבל לא פעם נשאלות השאלות כיצד לשמור עליו נקי לאורך זמן ומתי כדאי לשלוח אותו לחברה המתמחה בניקוי שטיחים?

השטיח הוא אלמנט דקורטיבי, שהפך לפריט חובה בכל בית. מעבר לכך שהוא מעניק לבית מראה יפה, הוא גם מפחית את כמות הרעש של צעדי הנעליים, גרירת רהיטים וכדומה, ואף מאפשר לכם ללכת יחפים בכל רחבי הבית, כמעט מבלי שתצטרכו להתמודד עם קרירותה של הרצפה. על מנת שהשטיח שלכם יישאר נקי לאורך זמן, ישנן כמה פעולות שתוכלו לעשות בעצמכם, אבל לעתים אין ברירה אלא לשלוח אותו לחברה מקצועית אשר מתמחה בניקוי שטיחים. אילו פעולות תוכלו לבצע בכוחות עצמכם ומתי לפנות לחברת ניקוי? על כך נסביר במאמר שלפניכם.

פעולות שאתם יכולים בעצמכם

על מנת לשמור על השטיח נקי, רוב האנשים משתמשים בשואב אבק. את פיית השואב הם מעבירים לאורכו ולרוחבו של המרבד, יונקים את כל האבק והחול והנה – השטיח נראה נקי. אבל האמת היא שהסיבים שלו לוכדים בתוכם עוד כמויות רבות של לכלוך ואבק, אשר תורמים להתפתחותם של מיקרואורגניזמים, שהידוע שבהם הוא קרדית האבק.

על מנת לשחרר את הלכלוך מהסיבים, ולמנוע ממנו להפוך לשטח פורה עבור יצורים אשר עלולים לפגוע בבריאותכם ובאיכות חייכם, רצוי להפוך אותו מדי כמה שבועות ל- 24 שעות, ולתת לגרביטציה לעשות את שלה ולמשוך את הלכלוך מהסיבים כלפי מטה.

עוד פעולה שאתם יכולים לעשות על מנת לשמור על המראה הנקי של השטיח היא למקם אותו באזור מרוחק מהשמש, על מנת שלא ידהה ויאבד את צבעיו החדים. לחלופין, ניתן להטות את התריסים בשעות שבהן קרני השמש חזקות ומגיעות לשטיח.

מתי לפנות לחברת ניקוי?

חוסר זהירות ואי תשומת לב, עלולים לגרום לכם או לאורחים שלכם לשפוך על השטיח מגוון רחב של מוצרים (משקאות חמים, יין, משקאות קלים, רטבים וכדומה). נוזלים אלה גורמים להכתמתו. אף על פי שקיימים כיום מוצרי ניקוי שונים שאותם ניתן למצוא בכל סופרמרקט, הם אינם מסוגלים לטפל ביעילות בכל סוגי הכתמים, ולעתים הם אפילו עלולים לגרום לנזק, בעיקר אם משפשפים את האזור המוכתם וגורמים לו להישחק.

ישנם גם כתמים אחרים שעלולים לפגוע בשטיח שלכם – צואה ושתן של בעלי חיים, טושים, דיו וצבעים, מוצרי ניקוי שונים ועוד כהנה וכהנה. נכון שאפשר לנסות ולטפל בכל כתם באמצעות ספיגתו ודילולו באמצעות מעט מים, אבל לא תמיד די בכך. במקרים כאלה, עדיף לשלוח את השטיח לחברה המתמחה בניקוי שטיחים. חברה כזו תוכל לטפל בכתמים ביעילות, באמצעות חומרים איכותיים ומרוכזים, שלא יגרמו לנזק למרבד. רק כך תוכלו למגר את כל סוגי הלכלוך, לא תצטרכו לקנות שטיח חדש ותחסכו לעצמכם כסף רב.

המאמר נכתב באדיבות – כתר שטיחים ניקוי שטיחים מקצועי  – מאז 1962

ראה גם

צילום: fotolia

למה לשים לב ברכישת מיקרוגל?

מהו השלב הראשון ברכישת מיקרוגל? רכישה של כל מכשיר חשמלי ובין היתר של מיקרוגל דורשת ...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>