ראשי / חדשות צרכנות / עוד יבואו ימים קרים – מדריך לרכישת שמיכות פוך

עוד יבואו ימים קרים – מדריך לרכישת שמיכות פוך

בחום אוגוסט הלוהט החורף נדמה כרחוק מהישג ידינו, אך דווקא עכשיו, מחוץ לעונה, זהו זמן טוב להתחיל להתכונן לחודשים הקרים ברכישתה של שמיכת פוך – ולו בשל ההתכרבלות בתוכה בחדר הממוזג תוך חלומות על גשם.

אחת האסוציאציות מחממות הלב שעולות בדמיוננו כשאנו חושבים על עונת החורף היא של התכרבלות נעימה בשמיכת פוך מחממת ומלטפת. בחורף הביקושים לשמיכות פוך עולים, ולכן נוח (ולעתים גם זול יותר) לרכוש מוצרים אלו מבעוד מועד, ללא לחץ. כך גם ניתן להקדיש מחשבה רבה יותר לסוג המוצר שאנו קונים.

שמיכות פוך – אמיתי או סינתטי?

 שאלת השאלות נוגעת לסוג המילוי של מוצרים אלו: האם לבחור בפוך אמיתי או בחלופה סינתטית?

הדבר האמיתי עשוי ממילוי של פלומה או נוצות או שילוב של השתיים. ככל שאחוז הפלומה גדול יותר, כך הפוך איכותי יותר, מכיוון שפלומה הינה החלקים הרכים יותר של הנוצה, המצטיינים ברכות ובגמישות, כמו גם ביכולת בידוד טובה יותר על פני נוצות סטנדרטיות. מקור הפלומה והנוצות במוצרים איכותיים הוא אווזים, ומוצרים על בסיס נוצות ברווז נחשבים לפחות טובים.

 שמיכות פוך סינתטי עשויות מחומרים מלאכותיים ולא מנוצות טבעיות. הן מומלצות מאוד כחלופה למי שסובלים מאלרגיה לנוצות, ומצטיינות גם בעלות זולה יותר באופן ניכר – אלא שלזו יש מחיר: שמיכות פוך טבעיות הן לא רק מחממות. היותן עשויות מחומרים טבעיים ונושמים גורם לכך שהן מבודדות טוב יותר את גופנו מהקור בחוץ (ולכן הן חמות יותר), וכן מאפשרות נידוף של חום מיותר תוך שהן נותנות לגוף שלנו להמשיך ולנשום. אי לכך, התחושה שהן מספקות לחוויית השינה שלנו היא ללא תחליף אל מול החלופות הסינתטיות. עם זאת, לשמיכות פוך סינתטיות יתרון בקלות הניקיון שלהן, שניתן לבצע אפילו במכונת כביסה רגילה. פוך אמיתי דורש ניקוי מיוחד, מורכב יותר.

 קוביות – מדד לאיכות

 סוג המילוי איננו  פרמטר היחיד לאיכותה של שמיכת פוך. חשוב גם המבנה שבו עוצבה ונתפרה השמיכה. זו הסיבה ששמיכות פוך איכותיות בנויות בתפירה של ריבועים-ריבועים, עם מעין חלוקה לקוביות. הסיבה לכך היא שהמילוי העשוי חלקיקים קטנים יכול לזוז ולנוע, וללא מעצור שימנע ממנו לעשות כן הוא עלול להצטבר בצד אחד ולהתדלדל בצד אחר, וכך ליצור אי אחידות. התפירה בקוביות מגבילה את יכולת התזוזה של הנוצות והפלומה, ושומרת על אחידותה של השמיכה – כמו על אחידות יכולת החימום והבידוד שלה לכל אורכה. שימו לב שהקוביות אכן סגורות כראוי באופן שמונע מעבר פלומה ביניהן.

 חלומות על ימים קרים

 רכישת שמיכת פוך אמיתית היא עניין יקר, אך הנוחות, הפינוק והאיכות הן חוויית החורף האולטימטיבית. אפילו לא חייבים לחכות לגשם הראשון: ניתן כבר עכשיו לפתוח את המזגן, להתכסות ולדמיין שהקיץ חלף ועבר לו.

 המאמר נכתב באדיבות – אולגה מוצרי פוך טבעי

 http://www.bedfeather.com

ראה גם

צילום: fotolia

למה לשים לב ברכישת מיקרוגל?

מהו השלב הראשון ברכישת מיקרוגל? רכישה של כל מכשיר חשמלי ובין היתר של מיקרוגל דורשת ...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>