ראשי / חדשות צרכנות / עיצוב חדר הילדים לקראת כיתה א'

עיצוב חדר הילדים לקראת כיתה א'

בשעה טובה הילד שלכם עולה לכיתה א'. זהו מעמד מרגש שאין כמוהו, גם עבורכם ובעיקר עבור הילד, שעובר עכשיו מהגן, בו בעיקר שיחק, אל בית הספר, שבו בעיקר ילמד. לרגל המעמד החשוב הזה, תצטרכו לבצע התאמות ושינויים, שהעיקרי ביניהם יהיה להפוך את החדר בו ישן ושיחק עד עתה, לחדר של תלמיד. ולא סתם של תלמיד, אלא של תלמיד בעידן המודרני, שכבר לא משתמש רק במחברות ובספרים, אלא גם במחשבים. הנה לפניכם מספר טיפים שיסייעו לכם לבצע את ההתאמות הללו, ולבחור נכון רהיטים חשובים כגון שולחן מחשב שיהיה גם שולחן כתיבה, כיסא ועוד.

הנוחות שלו היא העבודה שלכם

הדבר החשוב ביותר שיש לשים עליו דגש כאשר הופכים את החדר מחדר של ילד בגיל הרך לחדר של ילד בכיתה א', הוא, כמובן, הנוחות. על מנת שהשינוי לא יהיה קשה מדיי עבור הילד, חשוב מאוד לשתף אותו בכל התהליך, לשאול אותו איך הוא היה רוצה שהחדר החדש שלו ייראה, ולהשאיר בו גם כמה רהיטים ישנים, כדי שלפחות משהו יהיה מוכר וישרה עליו ביטחון. מומלץ מאוד לקחת את הילד אתכם לחנויות על מנת שידע שיש הרבה סוגים של שולחנות מחשב או של כיסאות מחשב, למשל, ושיבחר את אלה שנוחים לו מבחינת המידות. אתם כמובן יכולים לראות בעצמכם אם הילד מגיע לרצפה כשהוא יושב על הכיסא, או אם הוא יכול להישען על השולחן בצורה נוחה על מנת לכתוב, ולכוון אותו לבצע את הבחירה הנכונה עבורו, אולם חשוב מאוד להראות לו שאתם סומכים עליו ועל טעמו, כדי שיתחיל את השנה הראשונה בבית הספר ברגל ימין.

ספרים, רבותיי, ספרים

כשאתם מתכננים את חדרו החדש של הילד, חשוב לדאוג לא רק לרכישה של שולחנות מחשב או כיסאות מחשב. למרות שאנו חיים בעידן טכנולוגי שבו ילדים בכיתה א' עושים הרבה שיעורים ועבודות על המחשב, הרי שלא נסה חשיבותם של הספרים והקריאה בהם הינה חלק מאוד חשוב בהצלחה בלימודים. לכן, חשוב מאוד לדאוג לכך שהתאורה שמעל שולחן הכתיבה תהיה כזו המאפשרת לילד לקרוא מהספר בלי לאמץ את עיניו. מנורת שולחן או מנורה התלויה על הקיר ושניתן לכוונן אותה בהתאם לצורך תהיה פתרון מצוין לשם כך. בנוסף, כדאי מאוד שליד המיטה של הילד תהיה מנורת קריאה, או כזו המותקנת על הקיר או כזו המוצבת על שידה, וכך הוא יוכל לקרוא לפני השינה בצורה נוחה ונינוחה.

חלוקה לאזורי פעילות

דבר חשוב נוסף שמומלץ מאוד לבצע כשמתכננים את חדרו של הילד, היא לחלק אותו לשלושה אזורי פעילות: אזור למידה (שולחן מחשב, כיסא מחשב ותאורה מתאימה), אזור שינה (מיטה, שידה ותאורה) ואזור משחקים ומנוחה (שטיח, שידת משחקים, פופים או כריות וכד'). חלוקה שכזאת תביא לכך שהילד ידע בדיוק איזו פעילות עושים בכל מקום (למשל: שיעורי בית לא עושים על המיטה אלא רק על השולחן), יהיה ממוקד ויעיל יותר וכתוצאה מכך גם נינוח יותר ובטוח יותר בעצמו.

הצבה נכונה של הרהיטים

חשוב מאוד להציב את הרהיטים כך שלילד יהיה כמה שיותר נוח. שולחן מחשב, למשל, כדאי להציב עם הפנים לדלת הכניסה, על מנת שהילד יראה את כל מי שנכנס ולא יצטרך לסובב את הראש. את המיטה מומלץ להציב באזור החלון כשמראשותיה פונות אל הדלת, וכך הוא יוכל להתעורר עם קרני השמש וציוץ הציפורים וגם לראות את הבאים לחדרו כשהוא נמצא במיטה.

שתהיה לכולנו שנה טובה!

אין ספק שתכנון מוקדם של החדר, בשיתוף הילד ואנשי מקצוע מומחים, יסייע לילד ולכם להתחיל את השנה עם פחות חששות ועם הרבה יותר התרגשות. הקדישו לכך מספיק זמן, השקיעו בבחירת הרהיטים ומקמו אותם בצורה נכונה, ואין ספק שההתחלה של שנת הלימודים הראשונה תהיה הרבה יותר קלה. בהצלחה!

המאמר נכתב באדיבות רהיטי הכח

ראה גם

צילום: fotolia

למה לשים לב ברכישת מיקרוגל?

מהו השלב הראשון ברכישת מיקרוגל? רכישה של כל מכשיר חשמלי ובין היתר של מיקרוגל דורשת ...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>