ראשי / חדשות צרכנות / על אספנות וזיכרונות

על אספנות וזיכרונות

כל אחד מאיתנו אוהב לאסוף חפצים ישנים, זה מעלה בנו זיכרונות ומי לא אוהב זיכרונות טובים? רן יחזקאל יצא במסע לחיפוש הזיכרון הטוב שלו

כל בני האדם באשר הם , אוספים לאורך חייהם עשרות אם לא מאות חפצים שנאגרים במחסנים או במדפים שלהם בבית. מדובר בעולם שלם של מוצרים החל מספרים ואגרטלים וכלה בתקליטים ותמונות. ישנם תחומי אספנות נפוצים: מטבעות, בולים, אמנות, סיכות וסמלים, חתימות ועוד רבים וטובים. לחלק גדול מהמוצרים יש ערך סנטימנטלי גבוה בעינינו ואנו שומרים על אותם חפצים מכל משמר, לעתים על חשבון ציוד חדש ויקר יותר. יכול להיות שאותם מוצרים מעלים בנו זיכרונות מהעבר שלנו, מהתקופה שהיינו צעירים יותר, או מזכירים לנו חוויה ייחודית במינה אותה אנו רוצים לנצור. בקרבנו מצויים אלפי בני אדם שהתחביב שלהם הוא איסוף חפצים ומזכרות, כאשר חלקם אף הפכו את התחביב למקצוע לכל דבר.

לאחר בדיקה שעשיתי באתר winwin  , ראיתי מאגר של קרוב ל-5500 פריטים ישנים, עתיקים ומלאי משמעות. אותם פריטים המוצעים למכירה  הינם פריטים נדירים , כאשר היום הסיכוי הוא אפסי למצוא אותם ברשתות המובחרות או אפילו בכל מקום אחר. כל אדם, ובמיוחד האספנים מביניכם יוכל למצוא פנינות אמיתיות אפילו מהסתכלות בסיסית בלוח המוצג לפניו. לדוגמא, שעון מטוטלת מצופה זהב מלפני 70 שנה, מכונת כתיבה, תקליטרי מוזיקה, דגמי מכוניות, שטרות ומטבעות ועוד. חשוב לציין, אספנות היא תחביב יקר , לפעמים יקר מאוד ולא כל אחד יכול להרשות לעצמו לרכוש מוצרים שיגולים להגיע לעיתים לעשרות אם לא מאות אלפי שקלים. עדיין, כל אדם שזה בוער בנשמתו ישקיע את מיטב כספו בשביל אותו דבר המהווה עבורו משמעות  גדולה יותר מעוד חפץ שזרוק בארון או מעלה אבק על השידה.

כך לדוגמא, לחובבי היינות מוצע בקבוק יין אליאז עתיק מ 1964 יוצר בקסריה ליטר וחצי מתוק יחיד ומיוחד, בעלות של 4,000 ש"ח. כמו כן, מי שעדיין לא הסתגל לדור הסמארטפונים ומתגעגע לימים בהם היו אסימונים מרשרשים בכיסנו, יכול לרכוש טלפון ציבורי בעלות של 2,000 ש"ח בלבד. לכל אוהבי המוזיקה ישנו פטיפון סטריאו במצב מעולה בעלות של 1,900 ש"ח בלבד, וזוהי רק רשימה חלקית ביותר.

בשורה התחתונה:
מקוריות:
 סביר להניח שיהיה לכם בבית חפץ שיהיה רק למתי מעט, באחריות – 5 כוכבים.

ערך סנטימנטלי:  בין הדברים שלא ניתן למדוד בכסף וטוב שכך- 5 כוכבים.

מחיר: יקר מאוד, אבל אני לא חושב שזה יהווה מכשול לאספנים בנשמתם- 3.5 כוכבים.

לסיכום, אני ממליץ בחום לכל האספנים באשר הם וגם לכל אלה שחפץ כזה או אחר מעורר בהם רגשות עמוקים, לבוא ולהסתכל בחפצים המוצעים כאן בלוח. בסופו של דבר, אי אפשר לדעת אילו רגשות יתעורר בכם. 

ראה גם

צילום: fotolia

למה לשים לב ברכישת מיקרוגל?

מהו השלב הראשון ברכישת מיקרוגל? רכישה של כל מכשיר חשמלי ובין היתר של מיקרוגל דורשת ...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>