ראשי / חדשות צרכנות / עצות לחופשת הקיץ לילדים – לשימוש נבון וזהיר באינטרנט

עצות לחופשת הקיץ לילדים – לשימוש נבון וזהיר באינטרנט

בעקבות הגשת כתב אישום נגד הפדופיל שפעל ברשת יוצאת עמותת אשנבבקריאה להורים ולילדים לנקוט משנה זהירות בעת הגלישה. לדברי ברוך הינוך, יו"רעמותת אשנב, על כל המשתמשים ברשתות החברתיות לנקוט משנה זהירות בכל תקשורת עם אדם זר שאינו מוכר.

לדבריו: עלינו לזכור כי לא תמיד חזות האדם המוצגת בפנינו היא האמת וכי קיימים אנשים רבים ברשת המסווים את זהותם ומתחזים לאחרים. מתנדביעמותת אשנבעוברים בבתי הספר ומעבירים הדרכות לשימוש נבון ברשת תוך התמקדות בעשרת הדיברות, המהוות סדרת כללי אצבע לשימוש נבון ברשת. בנוסף לכך הוסיף הינוך כי בימים אלו בהם ילדים רבים ייצאו לחופשת הקיץ ויבלו זמן ניכר מול המחשב, חשוב כי ההורים יהיו שותפים לפעילותם ויצרו עימם קשר אמיתי וכנה במסגרתו יוכלו לוודא כי ילדיהם אינם חשופים להטרדות ברשת. עוד קרא הינוך להורים ולילדים לפנות לעמותת אשנבבכל שאלה או במקרים של הטרדה ברשת באמצעות סרגל המצוקה או באמצעות פניה ישירה לעמותה.

מצ"ב 10 הדיברותשל אשנבלשימוש נבון ברשת:

עצות לילדים לשימוש נבון וזהיר באינטרנט

 • האינטרנט נהדר לילדים. יש בו משחקים מגניבים, פעילויות ומידע מועיל לילדים בלימודים. השתמשו באינטרנט ועם העצות להלן תיהנו מחוויית גלישה כייפית ובטוחה תוך הימנעות מהסכנות באינטרנט.
 •  אי אפשר לדעת אם באמת נמצא מולנו חבר ברשת , או מתחזה מסוכן לנו, לכן לא ניתן שמנו, כתובתנו, טלפון או סלולרי שלנו, שם בית ספרנו או סיסמה לאנשים שאנו לא מכירים.
 •  נבחר בצ'אט כינוי שאינו מאפשר זיהוי מין, שם משפחה, כתובת, טלפון.
 • בצ'אט לא נקבל קבצים ממי שאיננו בוטחים בו 100 אחוז היות והם יכולים להכיל וירוסים.
 • ניזהר מצ'אט בחדר פרטי, שם מעצם היותנו לבדנו, בלי נוכחות וירטואלית של משתתפים אחרים, קל יותר לפתותנו למסור פרטים אישיים, להטרידנו וכו'. בדיוק כשם שלא נפתח את הדלת לאדם זר כשאנו לבדנו בבית, כך גם לא נפתח את הדלת הוירטואלית כשלא מזהים את המבקרים. ניכנס רק לחדרי צ'אט שיש בהם מנהל.
 • ניזהר מזרים, לא נקבע פגישות אמיתיות עם אנשים זרים שפגשנו באינטרנט, בעיקר לא עם מישהו שמציע לנו לבוא לפגישה לבד. לא נסכים לקבל מתנות מזרים שפגשנו בצ'אט. נימנע מפגישה עם מישהו שרוצה לבוא לביתנו למסור משהו, ובכל מקרה תמיד נספר להורים, או למבוגר, על כל קשר שיצרנו ברשת, בעיקר כזה שמעורר חשד כלשהו.
 • לא ניפגש עם חבר/היכרות וירטואלית מהרשת, ביחידות, ללא ליווי מבוגר, בבית, או בבית של חבר, שלא במקומות ציבוריים הומי אדם, ולא בשעה מאוחרת, לאחר החשיכה. בשניה שאנו מרגישים בהתנהגות חשודה- נסתלק מהמקום ונתקשר להורים או לחברים שעשויים להימצא בסמוך. נספר להורים על כל קשר שיצרנו עם זרים בצ'אט, ועל כל הצעה לפגישה שהועלתה בפנינו.
 • לא נקנה ולא נזמין דברים באינטרנט ללא הסכמת הורינו.
 • לא נשלח תמונתנו או כל דבר אחר באינטרנט ללא אישור ההורים לרשתות חברתיות ואתרים כמו פייסבוק, יוטיוב ואחרים. לא נקבל דואר אלקטרוני או נפתח קבצים מאנשים שאיננו מכירים או בוטחים בהם מחשש שהם מכילים וירוס או הודעות פוגעניות.
 • לא נשתמש בשפה גסה באינטרנט ולא נשלח הודעות לא נעימות, מטרידות, של אלימות מילולית, של איומים, של הכפשת האחר והעלבתו.
 • לא נחדור למחשב אחר, לא נשבש פעולתו של מחשב אחר, לא נעתיק תוכנות ללא אישור, שכן אלו הן עבירות על החוק.

ראה גם

צילום: fotolia

למה לשים לב ברכישת מיקרוגל?

מהו השלב הראשון ברכישת מיקרוגל? רכישה של כל מכשיר חשמלי ובין היתר של מיקרוגל דורשת ...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>