ראשי / חדשות צרכנות / "פג תוקף הזיכוי" – לא עוד

"פג תוקף הזיכוי" – לא עוד

הכנסת אישרה בקריאה שניה ושלישית את הצעת החוק של ח"כ רונית תירוש: זיכוי שמקבל הצרכן בחנות יהיה ללא הגבלת זמן, ניתן יהיה להשתמש בו גם לרכישת מוצרים שבמבצע, ולא יהיה צורך בהצגת חשבונית בעת השימוש בזיכוי.

ח"כ תירוש: "לא ניתן לבעלי עסקים להפוך תרוצים והגבלות שונות בעת מתן הזיכוי לכסף מזומן על גבו של הצרכן הישראלי" הכנסת אישרה היום את הצעת החוק של ח"כ רונית תירוש (קדימה) שבאה להיטיב עם הצרכנים בבעיה כאובה וידועה: תחום הזיכויים שמקבלים הצרכנים על מוצרים לאחר החזרתם.

ההצעה מטפלת בכל האספקטים של הזיכוי מזוויות שונות: החל מכך שהזיכוי יהיה לתקופה בלתי מוגבלת, בנוסף לכך תחיוב הדפסת הזיכוי על גבי נייר בלתי מחיק, כדי לפתור את ה"נטיה" של בתי העסק להדפיס את הזיכוי באופן שידהה ויהפוך לבלתי שמיש.

בנוסף מבטלת הצעת החוק את הצורך שמימוש הזיכוי יותנה בהצגת חשבונית, מפני שפעמים רבות נוטים האנשים לאבד אותה ובכך נמנעת זכותם לממש את הזיכוי.

בשורה חשובה נוספת של החוק הינו שהזיכוי יהיה תקף גם למימוש בתקופת מבצעים ('מכירה מיוחדת').

החוק גם קובע שבמידה ומנצל הצרכן 90% ומעלה מסכום הזיכוי, הוא יוכל לקבל את היתרה בכסף מזומן – על מנת למנוע מצב שבו ישתמש בעל העסק ביתרת הזיכוי על מנת לאלץ את הצרכן לרכוש מוצר נוסף ולהוסיף סכום כספי נוסף.

ח"כ רונית תירוש: " אין כל סיבה שמדינת ישראל תהיה בפיגור אחרי העולם המערבי בנוגע לתחום הזיכויים וההחזרים הכספיים לצרכן.

המצב בו אנו נתקלים כצרכנים ולפיו בתי העסק מביאים אותנו לכך שלא ננצל את הזיכוי שברשותנו הוא בלתי נסבל. בעל עסק שלא יהיה מעוניין לתת זיכוי ללא הגבלת זמן – שיתכבד ויחזיר את הכסף לצרכן – אך שלא יביא את הצרכן לידי מסכת ייסורים עד לקבלת הזיכוי.

החוק יגן על כספו של האזרח – ולא ייתן לבעלי עסקים להפוך תירוצים, תנאים והגבלות שונות ומשונות לכסף מזומן על גבו של הצרכן הישראלי"

ראה גם

צילום: fotolia

למה לשים לב ברכישת מיקרוגל?

מהו השלב הראשון ברכישת מיקרוגל? רכישה של כל מכשיר חשמלי ובין היתר של מיקרוגל דורשת ...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>