ראשי / חדשות צרכנות / פרופיל בלגי – עיצוב מאיר עיניים

פרופיל בלגי – עיצוב מאיר עיניים

מסגרת לפתח החלון או דלת יכולה להיות הרבה יותר מקו גבול תוחם. בענף האלומיניום לבנייה הבינו זאת מזמן, ואימצו בחום את הפרופיל הבלגי – האביזר שכל פתח ישמח להתהדר בו.

אפילו באביזרים ותיקים ובנאליים כמו מסגרות החלונות ישנם חידושים ואופנות עם חלוף הזמן, ואחד הבולטים בטרנדים ובחידושי התחום בשנים האחרונות הם החלונות הבלגיים.

אם פעם כל מה שדרש הצרכן הממוצע הוא מסגרת פשוטה ובנאלית לתיחום, פרקטית ותו לא, היום דרישותיו עלו, וזאת לאור המודעות הרבה לעיצוב והדרישה לקבל הרבה יותר ממנו בעיצוב הבית, תוך מחשבה על כל פרט ופרט. בעולם שבו אפילו פריט הכי סטנדרטי כמו אסלות שירותים מעוצב על ידי מעצבים רבי שם במבחר סגנונות, גם על החלונות והדלתות של הבית להציב רף גבוה בהרבה.

לא רק מסגרת תוחמת

אם כך, במה חלונות בלגיים יכולים לחדש לנו בעיצוב הפתח? הרעיון בהם הוא להשתמש בפרופיל הבלגי כיותר מקו גבול, כלומר, גם כקו מעצב ואומנותי. במקום מסגרת פשוטה, החלל המלבני או הרבוע של הפתח מחולק לכמה חלקים, וכך נוצרת דוגמא גיאומטרית שוברת שגרה, ומשחק בין הקווים החזקים של האלומיניום לשקיפות הזכוכית הקבועה ביניהם.

חלונות בלגיים מסוימים אף הולכים עוד יותר רחוק עם הדמיון, ומעיזים לשבור מהקו הרגיל של זכוכית שקופה, כמו גם של חלון העשוי מסוג זכוכית אחד. בדגמים כאלו מנוצלת חלוקת המשנה כדי לשלב באותה מסגרת כמה סוגי זכוכית בצבעים שונים או ברמות שקיפות ועכירות שונות, וכך נוצרת דוגמא מעניינת יותר ויוצאת דופן.

מאיר את כל הבית

הדגש על שימוש בזכוכית ושטחי זגוגית גדולים יותר, יוצר פתח שמכניס הרבה אור – בין אם אלו חלונות בלגיים או דלתות בלגיות ליציאה לחצר. לא רק האור נכנס פנימה מן החוץ, אלא גם היופי, שכן אלו הם העיצובים האידיאליים למקומות שמוקפים במראות מעניינים כגון קווי רקיע עירוניים (בקומות גבוהות בבנייני קומות אורבניים) או בגינה (בבתים פרטיים), מכיוון שאז הנוף גונב את ההצגה ואילו המסגרת הבלתי שגרתית רק מדגישה ומעצימה את כוחו עוד יותר – בדיוק כמו מסגרת יפה לציור מרשים.

פרופיל יוקרתי

פרופיל בלגי ליצירת דלתות וחלונות בלגיים נחשב יוקרתי, ומחירו אכן יקר יותר לרוב מפרופיל אלומיניום סטנדרטי, מה שמזכיר מעט את המשפט "פחות זה יותר". מצד אחד, פרופילים אלו דקים יותר, צנומים ורזים, וגם המראה של חלונות בלגיים הנבנים מהם הוא אלגנטי ורזה יותר. מנגד, זהו פרופיל מורכב יותר, שכן כל החוזק והפרקטיקה צריכים להיכנס במוצר קטן ממדים מהרגיל, ומכאן גם המחיר. בנוסף, בעיצוב בפרופיל בלגי לרוב לא מסתפקים רק במסגרת, כאמור, ולכן בסופו של דבר מאסת החומר בה נעשה שימוש היא רבה על אף העובי הדק של כל פרופיל ופרופיל בחלון הבלגי.

באדיבות  חברת נגב מבנים בע"מ

ראה גם

צילום: fotolia

למה לשים לב ברכישת מיקרוגל?

מהו השלב הראשון ברכישת מיקרוגל? רכישה של כל מכשיר חשמלי ובין היתר של מיקרוגל דורשת ...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>