ראשי / חדשות צרכנות / שלמה מעוז וקבוצת פורום משיקים מיזם כלכלי חדש בתחום הצרכנות הפיננסית:

שלמה מעוז וקבוצת פורום משיקים מיזם כלכלי חדש בתחום הצרכנות הפיננסית:

"הון ליין" – מהפכת מחירים ושירות בחסכונות ליותר מ-700 אלף משקי בית בישראל

המיזם החדש נועד להעניק גם למשקי הבית הפרטיים את התנאים והמשאבים הנשמרים רק לבעלי חסכונות ותיקי השקעות גדולים, תוך חיסכון של כ-50% בעמלות. הכלכלן שלמה מעוז וקבוצת פורום, בראשות איש העסקים עמי סגל, חשפו הבוקר (ב') במסיבת עיתונאים בתל אביב מיזם כלכלי חדש, "הון ליין" – שירות ניהול חסכונות והשקעות בהתאמה אישית למשקי הבית. המיזם החדש נועד לתת מענה לחסכונותיהם של כ-700,000 משקי בית בישראל תוך הפחתה דרמטית של דמי הניהול ושימוש באמצעות טכנולוגיה מתקדמת וליווי צמוד של יועצים בכירים. שלמה מעוז אמר היום במסיבת העיתונאים: "אחרי מהפכת הקוטג' והסלולר, הגיע הזמן למהפכה צרכנית בתחום הפיננסים והחיסכון הפנסיוני. גופים פיננסים גדולים מנצלים את חוסר הידע של הציבור והפחד שלו משוק ההון לשם גריפת רווחים מוגזמת על חשבון החסכונות של כולנו. גם 50 אלף ₪ אפשר וצריך להשקיע בחוכמה. אנחנו נעזור למהפכה הזו לקרות גם בישראל".

מה זה הון ליין?

הון ליין הנו שרות ייעוץ חיסכון אישי, הניתן ללקוחות באמצעות יועצים בטלפון ודרך אתר האינטרנט http://www.honline.com. החוסך מקבל ליווי צמוד של יועצים אישיים, המאפיינים את התיק האישי שלו על פי רמת סיכון, מצב משפחתי, כלל נכסיו, אופק הפרישה ועוד. ועדת ההשקעות של הון ליין, בנוסף למערכת הטכנולוגית שפותחה לצורך השרות, בוחנת מידי יום את תיקי החיסכון של כל הלקוחות ושולחת להם המלצות לביצוע פעולות בתיק, באופן עצמאי באמצעות הבנק או הגוף שמנהל עבורם את הכסף. לדבריו: "כשהקמנו את הון-ליין הבנו שאנשים חוסכים שקל לשקל כדי לרכוש השכלה לילדים שלהם ולא יודעים שהעמלות אוכלות להם 30% מהחיסכון. הכסף הקטן הוא זה שבסוף הופך לדירה קטנה, למסיבת חתונה או טיול גדול בחו"ל. עד היום, לא הייתה אלטרנטיבה.  במקום שאנשים יקבלו פרס על החיסכון, הם קיבלו קנס. אנחנו אומרים לחוסכים- אל תהיו פראיירים. תיקחו אחריות על הכסף שלכם".

הון ליין: רואים רק את האינטרס של החוסך

כיום כ- 700 אלף בתי אב בישראל מאופיינים בהחזקה של בין 100,000 ₪ ל- 500,000 ₪ הון פנוי. משקי בית המעוניינים לחסוך את הכסף משתמשים בדרך כלל בכלים הפשוטים ביותר שמציעים להם הבנקים: פק"מ או מק"מ, שם הרווח הריאלי על הכסף אם בכלל הוא נמוך מאוד. אותם משקי בית לא זוכים בדרך כלל לייעוץ השקעות מעמיק וצמוד דרך הבנק, בשל דרישות הרגולטור וסכום ההשקעה הנמוך שהופך אותם ללא אטרקטיביים בעיני הבנק. בהון ליין מסבירים כי כגוף עצמאי ומקצועי, החברה רואה לנגד עיניה רק  את צרכי החוסכים. בחברה מאמינים שהלקוח צריך להרוויח כמה שיותר מהחיסכון ולשלם כמה שפחות עמלות ודמי ניהול. לכן, הון ליין מאפשרת לציבור החוסכים ליהנות מעלויות ניהול חיסכון במחירים נמוכים באופן משמעותי מהמקובל בבתי השקעות, בבנקים ובקרנות הנאמנות. על מנת לתת מענה למחסור בשרות איכותי וליווי אישי לחוסכים בקרב משקי הבית, הון ליין מנגישה למעשה את שירותי הבנקאות האישית ברמה הגבוהה ביותר לכל חוסך, מסכום של 50 אלף שקלים ומעלה.

אז איך הון ליין תרוויח?

בתמורה לשירות, תגבה הון ליין מלקוחותיה תשלום בגובה של 0.03% מגודל התיק, אך לא פחות מ-50 ₪ לחודש (600 ₪ לשנה), במטרה להוות את האפשרות המשתלמת ביותר עבור החוסך. מאחורי הון ליין עומד מודל עסקי מפורט, שמטרתו להבטיח את יציבותו ורווחיותו של המיזם מחד, מבלי לנצל את ציבור החוסכים מאידך. זאת ועוד, התמחור נקבע לאחר בחינה מדוקדקת של עלויות דמי הניהול והתשואות הממוצעות בחלופות המקובלות בקרב משקי הבית (בנק או בית השקעות). כך למשל, בתיק חיסכון בהיקף של 100 אלף שקלים, השירות של הון ליין זול בכ-50% בממוצע מהחלופות הפופולריות היום בשוק (פק"מ, קרנות נאמנות). לשם דוגמא, חוסך ששומר את כספו בפק"מ, ישלם מס על רווח נומינלי של ההשקעה בגובה של כ-15% מהרווחים. פירוש הדבר הוא שגם אם החיסכון נשא תשואה כלשהי, של אחוז, או שניים במקרה הטוב, הרי שבניכוי המס, יישארו לחוסך רווחים זערוריים. במקביל, אינפלציה של כ-2.5% שוחקת עוד יותר את ערכו של החיסכון. באמצעות הון ליין יבצע החוסך שינויים בתיק, יקבל המלצות לגבי גובה העמלות, יעביר את כספו לאפיקי השקעה המתאימים לפרופיל שלו, וימקסם את הרווחים על החיסכון, גם בניכוי ההוצאה על השירות.

 

סכום החיסכון

 

בנק

 

בית השקעות

 

הון ליין

50 אלף ₪

בדרך כלל הכסף בפק"מ. ניתן לקבל ייעוץ אישי ללא תשלום אך הליווי לא צמוד

לא מתקבל כלקוח בגלל סכום השקעה נמוך

מתקבל בברכה, מקבל אפיון מלא וליווי אישי צמוד תוך בניית תיק שתפור למידותיו וצרכיו הפיננסיים

100 אלף ₪

מקבל ייעוץ, אך לא מוגדר כלקוח "בנקאות פרטית" ולרוב ייבנה לו תיק המבוסס על קרנות נאמנות

כנ"ל

כנ"ל

200 אלף ₪

כנ"ל

גבולי , עשוי להתקבל אך ייבנה לו תיק המבוסס על קרנות ללא ניהול אישי

כנ"ל

חצי מיליון שקלים

לקוח "בנקאות פרטית"

מתקבל,  ייבנה לו תיק בניהול אישי

כנ"ל

לדברי מעוז: "אנחנו נביא את הבנקאות הפרטית ושירותי הפרמיום, שבעבר היו נחלתם של עשירים בלבד, לכל מי שיסכים לקחת אחריות על הכסף שלו. אנחנו נכניס לשוק ההון את כל מי שהודר ממנו לאורך השנים: משקי הבית, נשים, תושבי פריפריה, חרדים, המגזר הערבי ועוד". עמי סגל, יו"ר קבוצת פורום אמר היום כי "עולם ההשקעות והחיסכון הבינלאומי עובר בשנים האחרונות מהפכה הבאה לידי ביטוי בהוזלת עלויות ללקוח ובשימוש בטכנולוגיה מתקדמת, תוך מעבר לבנקאות אינטרנטית ובנקאות מובייל.  אחד הגופים המובילים בתחום זה בעולם, הוא ענק הפיננסים האמריקאי ואנגרד המנהל כ-2 טריליון דולר ללמעלה מ-20 מליון לקוחות. סוד ההצלחה של ואנגרד, אותם הבאנו לישראל, הוא בשימוש במוצרים בהם העמלות נמוכות מאוד בשילוב שירות אינטרנטי.  אנחנו לוקחים את המודל האמריקאי עוד צעד אחד קדימה. באמצעות טכנולוגיה ישראלית, אנו מאפשרים לחוסך הישראלי, ללא קשר לגודל החיסכון, ליהנות מתיק השקעות אישי הנתפר לפיו צרכיו והמלווה ע"י יועצים בכירים.  כל זאת, בעלויות נמוכות משמעותית ותוך עמידה מלאה בדרישות הרגולציה הישראלית".

הטכנולוגיה של הון ליין

המערכת  של הון ליין מבוססת על מנוע אלגוריתמי שפותח במשך שנתיים על ידי צוות מומחים מהאקדמיה ומשוק ההון בראשות פרופסור דורון קליגר, מומחה לכלכלה התנהגותית מאוניברסיטת חיפה. המערכת החכמה יודעת לאפיין באופן אופטימאלי צרכי כל לקוח ולהתאים לו תיק השקעות שתפור למידותיו. כמו כן, בניהול השוטף המערכת יודעת לקלוט המלצות מועדת המומחים של הון ליין ולהתאים אותן לכל לקוח על פי צרכיו והיכולות שלו. מערכת "הון ליין" מופעלת על ידי חברת אלפה פלטינום ניהול השקעות בע"מ, מקבוצת פורום, שהיא חברה בעלת רישיון ניהול ושיווק השקעות.

http://www.honline.com

ראה גם

צילום: fotolia

למה לשים לב ברכישת מיקרוגל?

מהו השלב הראשון ברכישת מיקרוגל? רכישה של כל מכשיר חשמלי ובין היתר של מיקרוגל דורשת ...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>