ראשי / חדשות צרכנות / תגידו ביי למאוורר של פעם, ושלום למגבר האויר של DYSON

תגידו ביי למאוורר של פעם, ושלום למגבר האויר של DYSON

הקיץ הקרוב צפוי להיות קריר ואוורירי במיוחד בזכות מגבר האוויר  Air Multiplier מדובר במכשיר בעל אפקט סילוני,חדש ומהפכני מבית דייסון המגיע בימים אלו לישראל.

ב – Air Multiplier הפועל בשיטת "הכפלת אוויר" אין כלל להבים, הוא בטיחותי לשימוש, ללא חבטות רוח טורדניות, קל לכיוון, לתפעול ולניקוי, כולל וסת המאפשר כיוון מדוייק של עוצמת האוויר הרצויה, חסכוני בחשמל ובעל עיצוב מרהיב במיוחד

 "תשכחו מכל מה שידעתם על מאווררים", מסביר סר ג'יימס דייסון, מי שהמציא את שואב האבק הראשון ללא שקית, (ונכנס הודות לכך לרשימת עשירי בריטניה), האחראי גם על הפלא החדש: "במאווררים קונבנציונליים יש להבים מסתובבים שקוטעים את זרימת האוויר ומתאפיינים ברעש טורדני של חבטות רוח. בנוסף, ילדים מנסים לתקוע אצבעות מבעד לסורגיהם, ומסתכנים בפציעה,  וגם קשה לנקות אותם, לכן פיתחנו סוג חדש של מאווררים ללא להבים. העדר להבים משמע העדר צורך בסורגי הגנה, כך שהמכשיר החדש בטיחותי וגם קל לניקוי.

אז איך זה עובד?

האוויר שמקיף את המכשיר נשאב לתוך המגבר (בעוצמה של 27 ליטרים בשניה!) ואז נדחס החוצה מבעד לטבעת האוורור בכוח (תוך כדי הכפלת זרם האוויר הנושב בעוצמה של פי 15). מהנדסי דייסון ערכו מאות סימולציות למדידה ומיפוי זרימת האוויר, בכדי לדייק ולייעל ככל האפשר את אופן הפעולה של ה- Air Multiplier. זאת ועוד, בעוד שבמאוררים קונבנציונליים ניתן לשלוט ולכוון את עוצמת האוויר הרצויה רק לשניים או שלושה מצבים מוגדרים מראש, ה-  Air Multiplier  מצויד בווסת חשמלי, המאפשר כיוון מדויק לשליטה מירבית בעוצמת האוויר הנדרשת. בנוסף, לאור העובדה שהמנוע של ה – Air Multiplier  נמצא בבסיס המכשיר, ניתן להטות את "ראש" המכשיר בנגיעת אצבע פשוטה (שלא כמו מאוורר, שצריך לאחוז בשתי ידיים, היות והמנוע מצוי מאחורי הלהבים).

 בעוד שמזגן זולל חשמל, צובר עובש ואבק ומחייב ניקוי של הפילטרים, מגבר האוויר  Air Multiplier חסכוני באנרגיה ואינו מצריך כל תחזוקה שוטפת. זאת ועוד, על פי מחקר שנערך בדייסון, שימוש במגבר האוויר Air Multiplier  מעניק תחושה של כ-3 מעלות פחות בטמפרטורת החדר. על כן, כדי לחסוך בחשמל ניתן ורצוי לשלב  שימוש במגבר האוויר של דייסון עם מזגן, תוך כיוון טמפרטורת החדר לכ-25 מעלות ולא ל-20 מעלות.

ראה גם

צילום: fotolia

למה לשים לב ברכישת מיקרוגל?

מהו השלב הראשון ברכישת מיקרוגל? רכישה של כל מכשיר חשמלי ובין היתר של מיקרוגל דורשת ...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>