ראשי / חדשות צרכנות / 5 טיפים לפתיחת עסק חדש
צילום: fotolia
צילום: fotolia

5 טיפים לפתיחת עסק חדש

פתיחת עסק חדש מהווה אירוע חשוב בחיים ויש להתכונן לקראת צעד זה בחכמה ואחרי גיבוש תכנית עסקית מקצועית. הקמת עסק חדש מלווה בחששות ובאתגרים מגוונים, ולפני שיוצאים לדרך חשוב להקפיד על מספר כללים על מנת לפעול נכון ובשיקול דעת. לפניכם 5 טיפים שיעזרו לכם לפתוח את העסק החדש עליו תמיד חלמתם.

טיפ 1- קביעת מסגרת הפעילות העסקית

טרם פתיחת העסק החדש יש להחליט מהי מסגרת הפעילות העסקית, קרי, האם עליכם לרשום את העסק כעוסק פטור, עוסק מורשה או חברה בערבון מוגבל. חשוב להתייעץ עם רואה חשבון או יועץ עסקי על מנת להבין את ההבדלים בין האפשרויות השונות לרישום העסק כנדרש בחוק. יש לציין כי עסקים קטנים ובינוניים יכולים להתחיל ברישום העסק כעוסק פטור או עוסק מורשה אך ישנם בעלי מקצועות חופשיים המחויבים על פי החוק לפתוח חברה בע"מ, ביניהם אדריכלים, עורכי דין, רואי חשבון, מתווכים, רופאים וכו'. גם לצפי ההכנסות וסוג העיסוק יש השלכות לקבי ההחלטה איך לרשום את העסק, אם מחזור העסקאות השנתי צפוי להיות כ- 75,000 ₪ יש לשקול רישום כעוסק פטור, אם יש בעסק סיכון רב ובכוונתכם לעבוד מול חברות גדולות בארץ או בחו"ל נהוג לפתוח חברה בע"מ.

טיפ 2- כתיבת תוכנית עסקית

חשוב לכתוב תוכנית עסקית מפורטת שנועדה לבחון את כדאיות העסק ולהציע קווים מנחים לפעילות העסקית במגוון תחומים- ניהול תזרים מזומנים, שיווק, מימון ועוד. תוכנית עסקית נכונה כוללת הגדרת יעדים ומטרות ברי השגה, פירוט המודל העסקי, פוטנציאל השוק, מתחרים והיבטים פיננסים חשובים. כמו כן, יש לציין מהם מקורות המימון הנדרשים להקמת העסק (הון אישי, הלוואות, קרן מימון לעסקים וכיוצא בזה), וחשוב לקבוע יעדים ברורים עם לוחות זמנים מוגדרים. תכנית עסקית ניתן לכתוב בעזרת יועץ או מאמן עסקי או באמצעות גופים כמו מט"י המסייעים ליזמים להקים עסקים חדשים.

טיפ 3- מקורות מימון לפתיחת העסק החדש

חשוב לדעת כי עסקים חדשים רבים קורסים בגלל מחסור באמצעי מימון ותכנון פיננסי לקוי. הקמת עסק חדש דורשת הון אישי או לחלופין ניתן לפנות לבנקים ולמקורות מימון נוספים כדי להשיג את המימון הנדרש להקמת העסק ולמימון הוצאותיו השוטפות עד לנקודת האיזון בה העסק מתחיל להרוויח ויכול לעמוד על רגליו. חשוב לדעת כי יש קרנות מימון בערבות המדינה וקרנות פרטיות המסייעות לעסקים בראשית דרכם.

טיפ 4- מיקום העסק

בחירה נכונה של מיקום העסק תסייע לו להצליח. יש לבחור מיקום בהתאמה לסוג העיסוק, לדוגמה חנות בגדים, וכיום רבים פותחים גם עסקים בבית כדי לחסוך עלויות אך עבודה מהבית אינה מתאימה לכל סוגי העסקים. חשוב לבחור מיקום איכותי המאפשר חשיפה לפני קהל לקוחות, יש לבדוק פרמטרים כמו עלויות שכ"ד, ארנונה, הוצאות שילוט, נראות ועוד.

טיפ 5- סקר שוק ותחרות

לפני פתיחת העסק החדש חשוב לבצע סקר שוק מקיף ולבדוק את התחרות בענף בו מתכוונים לפעול. סקר שוק מאפשרת לבדוק את ההתכנות הכלכלית וכדאיות פתיחת העסק, ללמוד מהי רמת המחירים בשוק ולאפשר ליזם לבדל עצמו ולמתג את העסק החדש כך שיוכל להשתלב בשוק, לזכות בלקוחות חדשים וליהנות מהכנסה מספיקה וכדאית.

ראה גם

צילום: fotolia

התמורות בתחום הטיפול הרפואי הפרטי

לפני שנים רבות, כשהמדינה עשתה את צעדיה הראשונים, אי אפשר היה לחלום כלל על בתי ...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>