ראשי / טיפים / איטום נוזלי – איטום מושלם של קירות חיצוניים

איטום נוזלי – איטום מושלם של קירות חיצוניים

כשאנחנו נתקלים בצורך לאטום קירות חיצוניים מפני חדירת מים, אנחנו תרים אחר החומר המושלם לצורך כך. מרוב היצע, קשה לדעת מהו החומר האיכותי ביותר שיבטיח לנו איטום לאורך זמן. אם תפנו אל המומחים בתחום האיטום, סביר מאוד להניח שהם יגידו לכם שאחד הפתרונות הטובים ביותר לביצוע עבודה שכזאת היא איטום נוזלי. זאת ועוד במאמר שלפניכם.

 

אומרים שלום לרטיבות

חומרי איטום נוזלי מספקים תוצאות ברמה גבוהה, ומבטיחים שמים לא יצליחו לחדור דרכם. מדובר בחומרים שהינם בדרך כלל תרכובות של סיליקון על בסיס סולבנט (טינר, טרפנטין וכד') בתוספת חמצן. חומרים אלה מתקשרים בצורה כימית עם המשטח שעליו הם מוחדרים, כאשר מולקולת הסיליקון הופכת להיות חלק בלתי נפרד ממנו. בצורה שכזאת נוצר איטום מדויק ומושלם, אשר מחזיק מעמד לאורך שנים. מכיוון שהחומר נספג במשטח עצמו, הוא גם מוגן מקרינת השמש ומהווה פתרון מצוין גם לאזורים חמים ולחים במיוחד.

חשוב לדעת שבשוק קיימים היום גם חומרי איטום נוזלי בהתזה המבוססים על חומרים אקריליים או על מים. גם חומרים אלה מספקים איטום מצוין, אולם הם בדרך כלל עמידים למשך זמן קצר יותר. לכן, לפני שמבצעים את עבודת האיטום חשוב להתייעץ עם מומחים בתחום שיסייעו לכם לבחור את החומר המתאים ביותר לצורך שלכם ויבצעו את העבודה בצורה מקצועית ועל הצד הטוב ביותר.

שקוף שזה הפתרון

בזכות העובדה שחומרי איטום נוזלי המבוססים על סיליקון הינם בדרך כלל שקופים, הרי שניתן להשתמש בהם מבלי לגרום לשינוי המראה של המשטח או לשינוי צבעו. החומרים משתלבים בצורה מושלמת במשטח הקיים, והדבר מהווה יתרון משמעותי על פני חומרים אחרים שאינם שקופים.

חומר שסופג הכול

איטום נוזלי הוא שיטת איטום המתאימה בעיקר למטרות הבאות:

  • איטום קירות חיצוניים המצופים בחומר סופג (פורוזיבי), כגון שפריץ צמנטי, אבן, שליכט מינרלי, בטון, טיח, שיש ועוד.
  • איטום אבני חיפוי, משטחי גרנוליט, ספי שיש ועוד.
  • איטום קירות החשופים לעליית מים דרך הנקבים הזעירים שבהם (עלייה קפילרית של המים) כתוצאה מרטיבות שעולה מן הקרקע.
  • בנוסף מתאימה שיטה זו להגנה על קירות חיצוניים מפני אבק, לכלוך, כתובות גרפיטי ועוד, וכן מפני שחיקה ובלאי טבעי.

איטום עם כל היתרונות

אין ספק שהשיטה של איטום נוזלי הינה שיטה מצוינת להגנה על קירות חיצוניים ועל משטחים נוספים מפני חדירת מים ורטיבות. היישום הפשוט יחסית (התזה), התוצאות המצוינות והעמידות לאורך שנים הופכים אותה לדרך המועדפת על רבים מאנשי המקצוע ומהלקוחות כאחד. למרות זאת, מומלץ מאוד שלא לבצע את העבודה מבלי להתייעץ עם אנשי מקצוע בתחום, אשר יבדקו אם אכן מדובר בדרך הטובה ביותר לביצוע העבודה הנדרשת ויבצעו את העבודה בצורה מקצועית מושלמת. שיהיה לכם חורף חם ויבש!

ראה גם

איך תבחרו נכון פרטי מסגרות לאזורים שמחוץ לבית?

עברתם לבית חדש, ואתם צריכים לאבזר אותו בפרטי מסגרות כגון סורגים, שערים וגדרות? במאמר זה ...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>