ראשי / טיפים / כיצד אפשר להימנע מרכישה של דירה חדשה באמצעות שיפוץ?

כיצד אפשר להימנע מרכישה של דירה חדשה באמצעות שיפוץ?

האם שיפוץ יכול להוות מענה לצרכים המשתנים של המשפחה? האם יש מנוס מהחלפת דירה? ומה עושים עם קירות בלוקים? האם ניתן לוותר עליהם? מענה על כל השאלות הללו תמצאו במאמר שלפניכם.

אנו חיים בתקופה שבה רכישה של דירה זה סיפור לא פשוט. גם החלפה של דירה הופכת להיות מורכבת יותר, שכן עלויות נלוות כגון שכר טרחה של עורכי דין ומיסים מחושבים מעלות ערך הדירה, ולכן לא רק רכישת דירה הופכת לחלום רחוק, אלא גם שיפור של דיור. מה עושים אם צורכי המשפחה השתנו בצורה משמעותית? משפצים!

חלוקת חללים נכונה יותר

הדרך הנכונה ביותר להתאים את הבית הישן לצרכים החדשים זה חלוקת חללים שונה. כך למשל, אם למשפחה נולד ילד נוסף, ניתן ליצור חדר נוסף באמצעות חלוקה של חדר גדול לשניים, או באמצעות נגיסה משטח הסלון (כמובן בתנאי שגודל הבית מאפשר זאת). חשוב לציין שכיום יש כלים מתקדמים המאפשרים לצרכנים לא להתחשב בסוג הקירות בבית שלהם. ניתן להחליף את סידור הדירה הן בבנייה המבוססת על בלוקים והן בבנייה שבה הקירות בנויים מגבס.

כיצד משנים חלוקת חללים בדירה?

כשאנו מדברים על דיור שבו החלוקה הפנימית מתבצעת באמצעות מחיצות גבס, המשימה של השיפוצניקים פשוטה יותר. עם זאת, השינויים אפשריים גם במצב של בנייה מאסיבית יותר. מה שעושים במצב בו צריך להזיז קיר בלוקים זה פנייה לשירותי ניסור בטון. אנשי מקצוע יוכלו להזיז קיר בלוקים מבלי לפגוע בחלקים אחרים בבית, ובנוסף ישאירו לאנשי המקצוע האחרים קרקע נוחה להמשך עבודות השיפוץ. ניסור בטון שבוצע על ידי אנשי מקצוע מביני עניין אינו משאיר עקבות שקשה להסתיר אותם בהמשך.

מאיזה חומר כדאי לבנות את המחיצות החדשות?

ניתן לבנות את הקירות החדשים באותה מידה מגבס או מבלוקים. כמובן שבנייה מבלוקים תייקר משמעותית את הבנייה, וצריך לשקול היטב את הצורך בכך. כיום ניתן להשיג בשוק גבס באיכות גבוהה ביותר, ויהיה ניתן לתלות על הקירות הללו תמונות ואפילו טלוויזיות ללא שום בעיה. בנוסף, לגבס יש יכולות מרשומות בתחום של איטום אקוסטי ותרמי. הגבס יכול לספק לדייריו את כל צורכיהם, אך בנייה מגבס נחשבת לפחות מכובדת מבניית בלוקים, ולכן יתכן מאוד שחלק מהצרכנים יבחרו לבנות גם את הקירות החדשים מבלוקים.

מחיצות דקורטיביות

יתרון נוסף של הגבס נעוץ בכך שהוא יכול לשמש לצרכים דקורטיביים. בצורה זו אפשר להוסיף קיר חוצץ עם עמדת בר שתפריד בין המטבח לסלון או מחיצה במחצית הגובה שתפריד את אזור פינת האוכל מאזור הסלון. במקרה של הוספת מחיצות דקורטיביות אין שום סיבה לפנות לבלוקים, שכן המחיצות הללו יכולות לאבד מחשיבותן בשיפוץ הבא, והן גם לא צריכות לספק הגנה מפני טמפרטורות קיצוניות ורעשים שונים.

אם אתם מרגישים שהבית לא מתאים לצרכים המשתנים שלכם, כדאי מאוד לקבל ייעוץ מקצועי בנוגע לאפשרויות השיפוץ ושינוי החללים בבית. יכול מאוד שתגלו שהשיפוץ יפתור את הצורך בהחלפת דירה.

באדיבות פאזה אחרת בבנייה

ראה גם

עיצוב הגינה לקראת הסתיו

משפחות רבות מתכוננות לארח את קרוביהן בחודש הקרוב, אפילו שתקופת החגים כבר מאחורינו. חלקן מתכוונות ...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>