ראשי / טיפים / על איזה דברים חובה להקפיד בקניית שער חשמלי

על איזה דברים חובה להקפיד בקניית שער חשמלי

נשמע לכם פשוט וקל, בשערים חשמליים ישנם כמה וכמה דברים שחובה להקפיד עליהם, אם גם אתם מעוניינים במוצר איכותי עם מעט תקלות – הכול בכתבה הבאה.

 

אם גם אתם בדרך להזמין שער חשמלי או אם אתם נמנים עם אלו שמלאים תלונות על תפקוד השער חשמלי שלהם, כאן ועכשיו תקבלו את כול הטיפים שחובתכם להקפיד בדרך לשער חשמלי איכותי. התמקדותנו תהיה בשלושה נושאים עיקריים: יציבות, בטיחות ומנוע חשמלי.

ככלל חשוב שתדעו כי מכון התקנים הישראלי אימץ את התקן הבינלאומי לשערים חשמליים וחובתו של מתקין המנוע חשמלי להתאים את המנוע לדרישות תקן בטיחות לשערים חשמליים, אין זה אומר שכול מתקין שער חייב שתהיה לו תעודה של מכון התקנים אך כן חובתו של כול מתקין שער חשמלי לעשות זאת בהתאם לדרישות התקן. יהיה קשה לומר שניתן לעמוד בדרישות התקן אם מתקין השער לא מכירם כשם שלא ניתן לעבור אפילו מבחן תיאוריה בלי למידה והבנה ולכן חברה שהוסמכה על ידי מכון התקנים הישראלי מכירה את כול הדגשים העיקריים בתקן בטיחות ורבים הסיכויים שתתקין לכם שער חשמלי תוך התייחסות לדרישות התקן.

יציבות של שער חשמלי ושערים בכלל זו עיקר התורה ולכן קיימת חובה ששער חשמלי יהיה יציב ומקובע בצורה שלא תסכן את הסביבה וכמובן את המשתמש. שער כנפיים מחובר אל משקוף והמשקוף חייב להיות מעוגן לקיר עם ברגים מתאימים למשקל כנף השער ולסוג הקיר. במקומות שאין קירות חייבים לעגן את המשקוף אל הקרקע בצורה שתבטיח את שלום המשתמשים ועוברי אורח.

בטיחות של שער חשמלי היא בעצם יציבותו של השער החשמלי אך בטיחות מתייחסת בעיקר למניעת אפשרות טכנית של הילכדות או פגיעה בנפש ורכוש כך למשל שער חייב לנוע בפלס כדי למנוע מצב אפשרי של התדרדרותו של השער ופגיעתו בנפש או ברכוש, במקומות משופעים מתקינים שערים קונזולי ים כיוון ששערים צפים  הם הפתרון האידיאלי לכניסות משופעות.

מנוע לשער חשמלי מהווה פתרון להנעת כנף השער ולכן חובה להתאים את מנוע השער החשמלי למשקל השער ולמספר הפתיחות הממוצע ביום שיגרתי, לעניין משקל כנף השער ישנם מנועים המתאימים למשקלים שונים של שערים למשקל 400 ק"ג, למשקל 600 ק"ג, למשקל 800 ק"ג למשקל 1,200 ק"ג וגם ישנם מנועים למשקלים כבדים יותר. ישנם מנועים אלקטרו מכאניים וישנם מנועים טבולי שמן המיועדים לעבודה מאומצת ולמשקלים גדולים, דרשו שהמנוע חשמלי יהיה עם אינקורדר וכך תבטיחו שהמנוע החשמלי יעמוד בדרישות תקן בטיחות לשערים חשמליים כול שאר המנועים החשמליים שאינם מכילים אינקורדר יאלצו את המתקין השער להתקין לכם חבילת בטיחות המכילה ספי בטיחות  למניעת הילכדות. חשוב להדגיש כי מנועים חשמליים של חברת טלקומה האיטלקית כוללים אינקורדר המהווה בטיחות מושלמת למשתמש ולסביבה מנוע בלי אינקורדר לא קונים ולא מסתכנים כי שערים זה קודם כול בטיחות.

ראה גם

עיצוב הגינה לקראת הסתיו

משפחות רבות מתכוננות לארח את קרוביהן בחודש הקרוב, אפילו שתקופת החגים כבר מאחורינו. חלקן מתכוונות ...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>